Zsani05 kérdése:

DE orvosi diagnosztikai analitikus?

Figyelt kérdés

Most leszek végzős, és ezt a szakot szeretném választani, remélhetőleg Debrecenben. Már sokat olvastam róla, viszont érdekelnének személyes tapasztalatok is. Melyik specializációt érdemesebb választani? Mennyire kémiás a szak? Azzal tisztában vagyok, hogy van kémia rendesen, viszont mennyire lesz húzós, ha abból nem érettségizem? (Bioszból fogok emeltezni majd májusban)

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2021. júl. 25. 19:17
 1/1 anonim válasza:
100%

Szia! Én elsőéves vagyok a szakon. A specializációkhoz vannak bizonyos követelmények )lehet, hogy már tudod), 4-5 tárgy, amit teljesítened kell, és azok alapján sorolnak be. Az odla és okla eléggé kémiás, a rad inkább fizikás, viszont az első félévben lesz mindenféle tárgyad, ami esetleg megkönnyítheti a választást.

Én sem érettségiztem kémiából, nem is az erősségem, viszont tanulással simán ki lehet húzni. Az első szemeszterben 3 zh-t írtok, amire kaphatsz megajánlott jegyet, amennyiben pozitív, természetesen. Mivel a vizsga 3 részből áll, az is megoldható, ha az egyik zh nem sikerülne, hogy a többi részt kiváltod, és csak abból az egy részből vizsgázol, ami nem ment a zh-n. Az orvosival szemben nagy könnyítés, hogy nekünk csak írásbeli vizsga van. Emellett ugye van gyakorlat is, mindegyiken részt kell venned, hogy megkapd az aláírást, és gyakorlaton is szoktunk zh-t írni, viszont az lényegesen könnyebb és rövidebb.

Remélem tudtam valamennyit segíteni :)

2021. nov. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!