Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy magyar szoftverfejlesztő...

Egy magyar szoftverfejlesztő egyetem nehezebb, vagy egy külföldi(román)?

Figyelt kérdés
Mindenképpen a nehezebbet választanám, inkább az egyetem legyen nehéz, mint a munka. Még van két évem a suliból, ezért érdeklődök.
2021. júl. 26. 10:16
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Teljesen hülyét csinálsz magadból.

Válaszd a könnyebbet, viszont az így megspórolt időt használd fel arra, hogy jól elmerülj egy nyelvben.

Egyetemen azért lesznek ilyen tantárgyak, mint az Informatika története vagy Szoftverjog stb szarságok, amik csak fárasztják az embert.

Főleg, ha idióta az előadó.

2021. júl. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%

Ez nem azon múlik, hogy melyik országban van. Magyarországon pl az ELTE a legerősebb a témában, de Szeged vagy Debrecen se rossz. Ellenben Pécs vagy Eger nem olyan jó.


Nyilván Romániában is vannak jobbak és rosszabbak, pl a kolozsvári képzésről jókat hallottam.

2021. júl. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%

Nagyjabol egy kategoria a ketto. Es teljesen el vagy tevelyedve. Teny, hogy a magyar CS kepzesek rohadt nehezek, de ez nem egy jo dolog, sot. Ha egy kepzes nehez, az azt jelenti, hogy nem tanitanak normalisan (a magyar kepzesek jol ismertek errol, rengeteg anyagot adnak fel, be kell magolni midnent, nem magyarazzak el, es rosszindulatuak, ugy vannak megcsinalva a vizsgak, hogy 2-est lehessen eppen elerni, ha kitanulod a beledet).


Egy jo egyetem attol lesz jo, hogy az amugy osszetett anyagot olyan formaban prezentalni, hogy azt te meg tudd tanulni; a lenyeg, hogy segitsenek neked, nem pedig az, hogy gatoljanak. Ennek Magyarorszagon nulla kulturaja van, de nezz meg egy par eloadast vilagvezeto amerikai egyetemekrol, es latni fogod, mirol beszelek.

2021. júl. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Amerika nem játszik, nincs pár százezer dollárom pluszban.

Azért pont Románia, mert erdélyi vagyok, Sepsiszentgyörgyi. Kolozsváron magyarul zajlik az oktatás?

2021. júl. 26. 11:40
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt megertem, de Europan belul tudsz tanulni kulfoldon. Nem lesz olyan, mint az amerikai kepzes, de osszehasonlithatatlanul jobb lesz, mint a magyar vagy a roman. Az egyetemek oldalan tudsz tajekozodni, ertelemszeruen.
2021. júl. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A legtöbb IT-s ismerősöm az *alapokat tanulta meg az egyemen, a többit pedig munkâja során vagy önszorgalomól. Szerintem válaszd azt az egyemet, ami praktikusabb (pl. olcsóbb az élet, esetleg nincs halgatói szerződés). Mellette mélyedj el az általad preferált területen, ahol majd dolgozni szeretnél. Ha van lehetőséged rá, menj el gyakornoknak is.
2021. júl. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Gyakornoknak hányadik évtől lehet menni?
2021. júl. 26. 13:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!