Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Sikerülhet? Van még valaki...

Sikerülhet? Van még valaki aki most újra szeretne érettségizni hogy egyetemre mehessen?

Figyelt kérdés

Sziasztok,4 éve érettségiztem és az 3-as lett, úgy hogy kb.semmit nem tanultam rá.

Viszont most a továbbtanuláson gondolkodom, Jogi egyetemre szeretnék tovább menni és ha minden igaz töriből, magyarból kellene újra érettségiznem és mellette egy emelt töri.

Mennyire nehéz az emelt történelem?! Ha most el kezdenék rá tanulni akkor sikerülhetne jövő tavaszra megtanulnom vagy már hamarabb el kellett volna kezdenem?

Munka mellett szeretnék tovább tanulni levelezőn.

És a középiskolai eredmények is bele számítanak a pontokba? (mindenből kB. 4-5 voltam végig, kivéve a matek).

Nem érdekel ha nem államira vesznek fel nem is az a cél, viszont érdekelne hogy ha sikerülne a fent említett tárgyakból újra érettségiznem akkor az elég ahhoz hogy fel vegyenek?

Nyelvvizsgám nincs, viszont jövőre azt is el kezdeném.

22F



2021. júl. 28. 17:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Én hasonló cipőben vagyok, csak én pszichológiára akarok menni

Szerintem teljesíthető

Ha eléggé akarod akkor bármi lehetséges

Sok sikert!

2021. júl. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Katalinkatica ***** válasza:
49%

Üdv!

Én sem most érettségiztem-sőt nem lett túl jó az érettségim százalékban! Tettem szakmai vizsgát ami 5-lett így a maximális 400 pontot kaptam!

Egy emelt érettségi kötelező volt bemenetelnél ! Ez 5-lett -de nem kaptam pluszt érte mert a szakmai miatt nem vették figyelembe csak ha 2 emelt érettségi 46%-os (1 emelt bemenetel-1 plusznak)

Tehát a tanulmányi pontjaim kb 330 lett volna plusszokkal! Én valamiből szakmait csinálnék mert sokat számított!Nem is gondoltam volna!

De ha még kellene akkor a választható 2 tantárgyból emelteznék-akkor meg lesz a bemenetel,és pluszt is 50pont a második emelt után !És a szakmai 4-5-re kb 400-450 pontod lenne!


Oktatási hivatnál is tudnak segíteni!


Remélem érthető voltam!

1.szakmai ( amit a szakod elfogad)

2.emelt érettségi( bemenetelnek-amit elfogadnak)46%

3.emelt érettségi(plusz pontnak-amit elfogadnak)46%

A nyelvizsga is jó plusz pontos-és diplomához kell(ha nincs vírus)

Üdv Kati

2021. júl. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én 2 éve érettségiztem, akkor még úgy voltam vele, hogy nem megyek egyetemre, ottmaradt +1 évet a sulimban okj-n. Már 1 éve itthon vagyok, munkát keresek, sikertelenül (1 helyen voltam egy rövid ideig) Szóval most az egyetem mellett döntöttem, de mivel 2 éve nem emelteztem semmiből, ezért májusban érettségizek töriből emelt szinten. Nekem sem lettek annyira jók az érettségi eredményeim, de ahova én szeretnék menni, oda nem is kell sok pont.
2021. júl. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
(Utolsó voltam) Még annyit hozzátennék, hogy ahogy írtam nekem sem lett olyan jó az érettségi, átlagosan kb 3-as lett, de nem is tanultam rá túl sokat. Szóval most még sok idő van felkészülni, tanulni úgyhogy remélem sikerül! Neked is sok sikert! 21/L
2021. júl. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Katalinkatica ***** válasza:

Szia!

Akkor neked biztosan sikerülni fog,az emelt is!1 év alatt szerintem is fel lehet készülni! Az előző évek érettségieit meg lehet nézni, lehet gyakorolni,fennt van az interneten!

Az okj-t nem tudják beszámítani a szakodon?Lehet kapnál még 32 pontot pluszba a tanulmányi és érettségi pontjaidhoz,ha az okj szakmai vizsgádból nem számolnak pontot!

Sok sikert kívánok énis neked! :)

Köszönöm a jókívánságod! Sikerült bekerüljek most államilag egyetemre( óvodapedagógus)nagyon örülök! Sok évig csak a pontokat gyűjtöttem!Most végre sikerült!

Szóval csak előre a tervekkel mert megvalósítható-ha nagyon akarod! ;)

2021. júl. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Katalinkatica ***** válasza:

Utolsó voltam- tudsz a felvin kalkulálni hány pont kell a szakodra-mennyit kell elérj!?(Pontszámító kalkulátor)

De sok plusz pontot viszont nem lehet bejelőlni-úgyhogy csak az alapokat számítja-üdv Kati

2021. júl. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
En is emelt törire készülök egyedül, már pár hete elkezdtem. Meglesz. 21 vagyok. Mellette meló + felnőttoktatàsban nyomom, néha még van másodmelóm is, és még így is meglesz, tudom. Van remény, kezdj el tanulni, és meglesz!
2021. júl. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
(#3 #4 voltam, válasz Katinak) Sajnos az okj-t nem tudom belekalkulálni mert nem szakirányú. Egyébként én is óvodapedagógus szakra szeretnék menni! 😁 Melyik egyetemre vettek fel?
2021. júl. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Katalinkatica ***** válasza:

Én nem most érettségiztem-de nem bírtam letteni az álmaimat,hogy óvodapedagógus majd fejlesztőpedagógus legyek! Így elkezdtem 2 éve a tanulást-Pont gyűjtést! Szerencsére sikerült idén! Szarvasra jelentkeztem a Gál Ferenc Egyetemre! Alig várom! Sok sikert kívánok,hogy óvodapedagógus legyél!

Üdv! 🙂

2021. júl. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!