Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetem emelt szintű érettségi...

Egyetem emelt szintű érettségi nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Én most 30 évesen döntöttem úgy, hogy szeretnék elvégezni egy egyetemi/főiskolai képzést. 2008-ban érettségiztem, és igaz jó eredményeim lettek+ van 2 középfokú nyelvvizsgám is, de emelt szintű érettségim sajnos nincs. Nem tudom az járható út-e, ha elvégzek először egy felsőoktatási szakképzést? Tehát ez helyettesítheti-e az emelt szintű érettségit?

Esetleg bármilyen kerülőútról tudtok, hogy ne kelljen újból érettségiznem?


2021. júl. 29. 10:26
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Nem helyettesíti a Foksz az emeltet, csak többletpontot ad. Emeltet max diploma helyettesítheti.
2021. júl. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
#1 vagyok. Ha van 2 középfokúd,akkor szerintem ősszel vagy tavasszal simán tudnál csinálni egy nyelvi emeltet,az a középfok szintje. A nyelvet nagyon sok helyen elfogadják,milyen szakot néztél ki?
2021. júl. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi, marketing-idegenforgalom-külker irányban gondolkozom. Az angol emelt érettségit pikkpakk megcsinálnám. De nem tudom, hogy erre másik városban is van-e lehetőség, vagy mindenképp vissza kell-e mennem a középiskolámba?
2021. júl. 29. 10:40
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

Teljesen felesleges 2 évig foksz-ra járni.

Leteszel egy emeltet és kész.


Semmi közé a volt iskoládnak hozzá, a kormányhivatalnál kell jelentkezni rá. Utána fognak beosztani egy iskolába, ahol megírod.

2021. júl. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

Idén helyettesítette a FOKSZ az emelt érettségit, ha azonos szakirányon akartál tovább tanulni. (pl. kermark foksz -> vidékfejlesztés bsc)

Valószínűleg marad is ez a rendszer hiszen bejött az okleveles technikus képzés is amit valami hasonlóképpen kell elképzelni a leírtak alapján. (ugyanúgy kiváltja az emelt érettségit, és, lerövidíti a képzés időtartamát.)


De én is azt mondom, hogy felesleges a FOKSZ, egy emelt érettségit érdemesebb utólag pótolni.

2021. júl. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 35 évesen elmentem érettségizni. Emeltet nem kell a régi sulidban csinálni, központilag kihelyeznek máshova.
2021. júl. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Arra is van lehetőség, hogy egy általad választott középiskolában érettségizz. Be lehet menni az adott iskolába, ott is lehet jelentkezni és akkor ott tudsz érettségizni, ha el tudják fogadni a jelentkezésed (persze emeltet nem szerveznek mindenhol, lehet máshova kell menni szóbelizni pl.). Én is így voltam, a volt iskolámban szerettem volna érettségizni, ezért ott jelentkeztem.

Arra is van lehetőség, hogy a kormányhivatalban jelentkezz emeltre és akkor kihelyeznek valahova. Én ezt csak azért nem szerettem volna, mert nem akartam utazni, ha esetleg egy távolabb lévő iskolába küldtek volna.

2021. júl. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!