Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BTK alapszakos diplomával...

BTK alapszakos diplomával csak nehezen lehet elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
BTK-ra jelentkeztem és többször hallottam hogy az alapszakok nem érnek sokat pl. néprajz,történelem,magyar meg még lehetne sorolni tényleg nehéz elhelyezkedni egy BA diplomával és tényleg érdemes PhD fokozatot szerezni vagy csak egy tévhit?

2021. júl. 30. 10:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez tényleg igaz. Az ilyen szakoknál minimum mesterig, de inkább PhD-ig érdemes tervezni és még úgy sem garantált, hogy szakmán belül el tudsz helyezkedni.

Ha nem a szakterületen belül szeretnél munkát, akkor egy multiba olyan pozícióra, ahová mindegy milyen diplomád van elmehetsz egy töri BA-val is.

2021. júl. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18%
Ilyen alapszakokat akkor érdemes elvégezni, ha kutatói, könyvkiadói vagy egyetemi oktatói munka érdekel, egyébként kidobott 6 félév.
2021. júl. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Alapdiplomával nem sokra mész valóban, mester az alap. Mester után egyébként végezhetsz 2 féléves tanárképzést is, ha olyan szakod van, szóval azzal már munkát biztos találsz. A fizetés már más kérdes..
2021. júl. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Önmagában az alapszakkal valóban nehéz, bár ismerek pozitív példákat is, de azért valóban nem az a gyakori.
2021. júl. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazából attól függ hogy milyen alapszak, meg nehéz általánosítani mivel legtöbb helyen a BTK nak a része a társadalomtudományi képzések is amelyekkel meg könnyű elhelyezkedni. És nem kell azon agyalni hogy 'csak' BTK ra jarsz mert mesterképzéssel persze nem ugyanarra mint az alapod de azért lehet sokra vinni. :)
2021. júl. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 EVA800 ***** válasza:
98%
A könyvtár szakrális is ?
2021. aug. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
10%

Nem akarlak elkeseríteni de bölcsész diplomával valószínűleg ez a sors fog rád várni

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..

Vagy ha nem ez akkor burger sütögetés a mcdonalds ban.

2021. aug. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Igazából azért jelentkeztem erre az egyetemre mert humán beállítottságú vagyok nekem a matek nem megy tehát nem tudnék pl. mérnöknek menni.
2021. aug. 1. 12:48
 9/9 anonim ***** válasza:
74%
Szia! Sok btks alapkepzes után lehet menni mesterképzésre ami sokat ér pl: mentálhigénére, emberi erőforrás tanácsadóra.
2021. aug. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!