Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha töri és irodalom tanár...

Ha töri és irodalom tanár szeretnék lenni de a nyelvtani részét nem akarom lehet úgy? És hol van az országban a legjobb tanárképző, a Pesti Elte jó?

Figyelt kérdés
2021. aug. 2. 20:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A tantárgy neve magyar nyelv és irodalom. Az egyetemen is egy szakon tanulod a nyelvészetet és az irodalmat.
2021. aug. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Hiába tudsz "jól" verset elemezni, meg leadni a tananyagot a külföldi írókról/költőkről, ha nem tudsz helyesen írni, vagy hivatalos szöveget helyesen összerakni(mert ezeket ugye tanítják),stb, szóval külön nem tudod csak az irodalmat tanulni és tanítani.


És nem számít, hogy melyik egyetemre mész tanulni, de lehetőleg legyen ebből a két tantárgyból párosítás.

2021. aug. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, nyelvtant is muszáj tanítani. De egyébként lehet, hogy elmész egyetemre és ott beleszeretsz a nyelvészetbe, sokakkal előfordult már, pl. velem is :)
2021. aug. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet. Azonos aranyban fogod tanulni az egyetemen. De nem olyan veszes van egy par resz ami nehez, de ez irodalomból vagy töriből is elmondható. Lehef a vegen jobban megszereted mind a masik kettot.
2021. aug. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Így arra lennék akkor kíváncsi hogy mennyire fontos hogy így a fonémák még morfémák meg az összes elemzés vagy így kábé mit tanulsz ott? 😅 Ez lehet így kicsit dedósnak hangzik csak kíváncsi voltam
2021. aug. 2. 23:14
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon fontosak a fonémák és morfémák is. Ezt Hangtan, Szó-és alaktan, majd Mondattan tárgyaknak hívjuk. A nyelvi szintenként, ugye.

Keress rá a neten arra, hogy 'hangtan jegyzet', ott fog kiadni egy rakás ilyet, nézz bele, olvasgasd. Valószínűleg egy kukkot nem fogsz érteni belőle, de arra jó, hogy lássad a téma mélységeit.

2021. aug. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Magyar nyelv és irodalom szakon a hangok szintjétől a szövegig mindent megtanítanak a nyelvészeti órákon. Szerintem izgalmasak és érdekesek ezek az órák. Engem a nyelvtörténet, nyelvpolitika és szociolingvisztika témájú órák teljesen lekötöttek, pedig én is úgy mentem oda, hogy utáltam a nyelvtant, nem tudtam szinte semmit szófajtanból stb..De a végére jobban szerettem a nyelvészetet, mint az irodalmat, mert ott aztán semmi köze az irodalomelméletnek a jó könyvekhez...csak megy a bullshitelés meg az elemezgetés, de csomó órán egy szót se értettünk belőle.
2021. aug. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát én is magyar törin vagyok jelenleg szóval ha van kérdésed nyugodtan írj. De én úgy is mentem egyetemre hogy jobban szeretem a nyelvészetet mint az irodalmat és hát meg is erősített benne a szak. Sajnos irodalomból rengeteg az olvasni való és nem is arra mennek nálunk hogy élvezhetően tanítsuk majd őket hanem úgy kezelnem mintha BA-sok lennénk. Van vagy 40 könyv olvasd és nálunk sajnos nem is mindig elemzésközpontú az óra (ha igen az is elvont tanulmány alapú értelmetlen maszlag amire soha nem lesz szükséged ahhoz hogy leérettségiztess valakit és nem is érthető), hanem pl vizsgán mondd meg 4 mondatból hogy melyik 200 oldalas könyvből olvastad az 50 közül xd A nyelvészet sokkal gyakorlatibb logikus pörgős, sokkal jobban oktatják ott ahol én tanulok mint az irodalmat.
2021. aug. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!