Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi lehet az oka annak, ha...

Mi lehet az oka annak, ha valaki két anyanyelvű (magyar-német) arra a nyelvre íratják be, amit amúgy is beszél?

Figyelt kérdés
Van egy osztálytársam, az apja osztrák, az anyja magyar, így két anyanyelve van. Iskolában német nyelvet tanul heti 4 órában, mint idegen nyelv. Ennek mi értelme van? Ezt így joggal engedélyezte az igazgatóság? (Középiskola)

2021. aug. 2. 22:34
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

Mi lehet az oka annak hogy tanitanak magyar nyelvtant/irodalmat a magyar gyerekeknek?

Nyilván azert mert van meg mit fejlődnie/szeretnék a szülők ha azt a nyelvet is használna/tanulná azert csak a fél napot az iskolaba nem otthon töltjük.

2021. aug. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez nem kell külön engedély. Talán tiltsák meg neki, csak mert német az anyanyelve? Nekem is német, illetve magyar az anyanyelvem. Iskolában németet, mint idegennyelvet tanultam. Így legalább folyamatosan használtam azt a nyelvet is, máskülönben kb 80%-ban csak magyarul beszéltem volna...
2021. aug. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
1.-ha összehasonlítunk egy magyar nyelvtan, és egy idegennyelvi órát, az nem ugyanaz. Én angolt tanulok, és nem úgy tanuljuk a nyelvtani részt, mint pl. egy brit gimnáziumban, hanem a nyelvet tanuljuk meg alapszinten beszélni.
2021. aug. 2. 23:18
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem ezt tartom furcsának, ő az apjával németül beszél. Olyan csoportban van, ahol kezdők vannak.

Megnéztem egy érettségit (magyar, mint idegen nyelv), olyan feladatok vannak benne, amit egy magyar általanos alsós már meg tudna csinálni. Ezzel nem tud fejlődni. Azokat a kifejezéseket amit ott tanulnak, már tudja, vannak különböző szituációk amiket meg kell tanulni (pl. vásárlás, taxi rendelés). Ezzel mit tud fejlődni?

2021. aug. 2. 23:31
 5/8 anonim ***** válasza:
97%
A német nyelvtudását szinten tudja tartani. Ha nem használsz egy nyelvet, csak otthon az apáddal, de a környezetedben magyarul beszélnek és neked is azt kell használnod mindenhez, akkor a másik nyelv egyre rosszabbul fog menni. (2#)
2021. aug. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Képzeld el, ha mondjuk te Kínában élnél a kínai-magyar ajkú gyerekeddel. Te is megpróbálnál olyan iskolát találni neki, ahol magyarul is tanulhat, hogy ne csak a szűk családi körben használja.

És természetesen, ha csak a szüleiddel használsz egy adott nyelvet akkor az meg fog kopni, mivel nem minden szituációt élsz meg azon a nyelvel. Ellenben egy nyelvórán szituációkat is tanultok/eljátszotok.

2021. aug. 3. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Középsuliban nem két idegen nyelv kell eleve?
2021. aug. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7- nem
2021. aug. 22. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!