Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanárszakos hallgatóként van...

Tanárszakos hallgatóként van lehetőségem gyakornoki munkára egyetem mellett?

Figyelt kérdés

2021. aug. 3. 13:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Tanításra gondolsz? Lesz ugye több kötelező tanítási gyakorlat is a képzés során. Közösségi gyakorlatot is kell teljesíteni (ami szintén lehet akár tanodában, gyerektáborban, ilyesmik). Előfordult (pláne most a covidos távoktatásos időszakban), hogy iskolák kerestek meg minket és hirdették, hogy várnak tanárszakosokat (sőt akár csak alapszakosokat is) tanítani vagy felügyelni. Illetve azt tudom még elképzelni, hogy önkéntesként tanítasz egy tanodában vagy valamilyen szociális intézményben, szervezetnél és vannak is ilyen mindenféle tesó, mentor stb. programok. Nálunk az egyetem is szokott ilyesmit szervezni, illetve szerintem a Tanítsunk Magyarországért program (remélem ez a neve) is erről szól.
2021. aug. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A tanárisok órarendje nagyon sűrű szokott lenni (az utolsó év összefüggú gyakorlat, szóval előtte gyakorlatilag 6 évnyi tárgyat kell 5 év alatt elvégezni), emellett nem tudom, mennyire fér bele bármi más. De hallottam olyanról, aki egy iskolában önkéntes óraadóként dolgozott, lehetőség biztos hogy van, ha szeretnél.
2021. aug. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Mire gondolsz gyakornoki munka alatt? Voltam olyan nyelviskolában tanuló, ahol nyelvtanár szakos egyetemisták tartották az órákat, ez pl.: lehet gyakorlat. De ahogy fentebb is említették a válaszolók, a hátrányos helyzetű gyerekekkel foglalkozó alapítványok nagyon örülnék, ha jön hozzájuk tanár szakos hallgató önkéntesnek.
2021. aug. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!