Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ajánlanátok érettségire...

Ajánlanátok érettségire felkészítő könyveket?

Figyelt kérdés
Sziasztok! jövőre fogok érettségizni magyarból és töriből emelten, földrajzból pedig középszinten. Tudnátok-e olyan felkészítő könyveket mondani, ami tényleg hasznotokra vált a tanulás során? Gondolok itt például fogalomtárra, vagy érettségi feladatsoros könyvekre, rövid választ igénylős könyvekre, vagy esetleg olyan könyvekre, amikben témakör vázlatok találhatóak. Köszönöm szépen!

2021. aug. 3. 16:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Én töriből emelteztem, és nekem az Amtakt bt által kiadott emelt szintű töri érettségire felkészítő vázlatos könyv segített nagyon sokat.A legújabb kiadás a 2017től érvényes érettségi követelményeket tartalmazza. Mindent bent van, ami kell. Emellett megvettem még a Corvina kiadó 2019es emelt szintű töri szóbeli kidolgozott tételeit. Több idei téma is teljesen megegyezett ezekkel, illetve az esszékhez is tudtam használni, szerintem hasznos. A studium generale kiadványait is tudom ajánlani. Érettségi feladatsoros könyveket én nem vennék, mivel az oktatási hivatal oldalán fent van az összes eddigi érettségi megoldókulccsal együtt, azokat kellene végigcsinálni szerintem.

Magyarból közepeztem és a Mozaik kiadó felkészítő könyveit használtam, szerintem jók, érdemes megnézni hátha van emeltre felkészítő is náluk. Illetve itt is az előző évi feladatsorok tanulmányozását ajánlom.

Föciből sajnos tudatlan vagyok :(

Azért remélem tudtam segíteni :) Hajrá!

2021. szept. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Földrajzból a topográfiát tanuld, a többi része gyakorlatilag az atlaszból kimásolható, középszinten. A többi tárgyhoz nem tudok hozzászólni.
2022. febr. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!