Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi után egyetem vagy...

Érettségi után egyetem vagy simán szobafestő szakma, melyik éri meg jobban?

Figyelt kérdés

Ha leérettségiznék és az színötös lenne, az egyetem mennyire lenne ehhez képest nehéz? Gondolom ott nem olyan könyvek vannak, hogy képeket tesznek a magyarázatok alá, hanem szakszerűen van minden leírva (vagyis érthetetlenül). Ez így mennyire tanulható? Én mindent beleadnék, hiszen szeretek küzdeni a 5-ösökért.

Szobafestő a másik amire még gondoltam, mert én olyan ember vagyok, aki mindenből a legjobbat hozza ki, vagyis mindig pontosan szeretem elvégezni a munkáimat, nem vagyok az a tipikus jóvanazúgy ember.

Hallássérült vagyok, de tudok olvasni úgy mint egy egészséges ember, tudok értelmezni, tudok beszélni (angolul nem, tehát remélem egyetemen nem kell angolul megszólalnom..)

El se kezdtem az érettségit de érzem, hogy szükségem van erre, az viszont nem elég magában, fel kéne turbózni vagy fősulival vagy egyetemmel. Mennyivel másabb az egyetem az érettségihez képest? Mennyivel nehezebb?


2021. aug. 3. 18:34
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Annyit még ideírok, hogy nyíregyházán fogok lakni hamarosan (ha úgy alakul), így szobafestő vagy érettségi+egyetem (vagy főiskola) lenne a jobb választás?

Szobafestőként először alkalmazottként dolgoznék pár évig, hogy tapasztalgassak, aztán egyéniként dolgoznék vele.

2021. aug. 3. 18:36
 2/17 A kérdező kommentje:
20/F vagyok most
2021. aug. 3. 18:36
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Hallássérültként kaphatsz valamilyen engedményt a követelményekből? Csak azért kérdezem, mert idegen nyelvből is kell érettségit tenni, a diplomához kell egy középfokú nyelvvizsga és szaktól függ, de előfordulhatnak idegen nyelvű órák is, források stb.
2021. aug. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
98%
A szobafestő az egy szakma, az egyetem/főiskola pedig egy felsőoktatási forma. Milyen szakra tervezel menni?
2021. aug. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
azért szerintem ha nyitott és érdeklődő vagy, szereted a problémamegoldást, akkor egy szobafestő szakma nem biztos, hogy kielégít
2021. aug. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom. Az eötvös loránd tudományegyetem írt valamit a hallássérült hallgatókról, hogy hogyan könnyítenék meg nekik a helyzetét az egyetemben. Érettségi vizsgánál, angolul kell beszélni is vagy elég csak írni a papíron az anyagot?

Nagyon érdekel a biológia engem, ehhez hasonló szakra jelentkeznék az egyetemen.

Általános bizonyítványom eléggé redva lett, mert nem érdekelt akkor a tanulás.. bánom is már, hogy mindig 2es vagy 1es dolgozatokat írtam.. ezt visszahoznám ha lehetne..

Pedig engem sokan okosnak tartanak, meg látják is, hogy mehetnék érettségizni, sőt ajánlották is. Az egyetem viszont nekem jutott eszembe.

2021. aug. 3. 18:51
 7/17 A kérdező kommentje:

"ezt visszahoznám ha lehetne.."

Ezt kijavítanám, jóvá tenném, ha lehetne


Ez akart lenni

2021. aug. 3. 18:52
 8/17 A kérdező kommentje:
Az elég lesz, ha csak írni tudok angolul? Kb 3as lehetek most angolból, de rendesen meg tudok tanulni pár év alatt.
2021. aug. 3. 18:53
 9/17 anonim ***** válasza:
95%

Az egyetemen egy-egy durva tárgy (amikből sok van) egy vizsgájára kell kb annyit készülni, mint az érettségire. De nem lehetetlen, sokan véghezvitték már.

Ha viszont nincs konkrét szak, ami érdekelne, inkább tanulnám a szakmát a helyedben, aztán annak idején térnék vissza. Igen, nehezebb idősebben meg munka mellett, de így megmaradnak a féléveid, nem kell milliókat kifizetned a tandíjra.

2021. aug. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, most 8 általánosod van kb?

Ebben az esetben először az érettségire koncentrálj, utána ráérsz gondolkozni a továbbiakon. Érettségit mindenképpen tegyél.

Amit fontos lenne kideríteni, hogy milyen engedmény jár neked hallássérültként, az említett nyelvvizsga + nyelvi érettségi miatt. Mindkettőn van ugyanis hallás utáni megértés, valamint beszéd, amiket mint írtad, nem tudnál megoldani.


Ha ez megvan, lehet gondolkozni a továbbtanuláson. Biológiára nyilván erős biológia tudás kell, emellett matek, fizika, kémia sem elhanyagolható.

Egyetemre többnyire februárban kell jelentkezni, így én azt mondanám, kezdj el készülni az érettségikre, jelentkezz rá januárban, közben februárban az egyetemre, és májusban tedd le az érettségi vizsgákat. Ha rosszul sikerülnek (bár ennyi idő alatt értelmes ember simán fel tud készülni rájuk), maximum nem vesznek fel és 2023-ban újra megpróbálod.

2021. aug. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!