Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Félek hogy nem tudok diplomát...

Félek hogy nem tudok diplomát szerezni?

Figyelt kérdés

Jogász szakra jartam 2 évig majd abbahagytam mert teljesen elvette az önbizalmam, szotongtam minden nap és nem teljesítettem jól. Most jelentkeztem egy könnyebb képzésre (szociálpedagógia) és félek hogy ezt sem tudom elvégezni és menthetetlenül hülye vagyok az egyetemhez:/

Mit tehetnék?



2021. aug. 5. 00:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Nem muszáj diplomát szerezni. Vannak felsőoktatási szakképzések is.
2021. aug. 5. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mindenképpem diplomáznom kéne :s
2021. aug. 5. 01:31
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Miért?
2021. aug. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Mindenki diplomás a családban és szégyen lenne ha nem szereznék
2021. aug. 5. 08:23
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
Nem lenne szégyen. Csak azért ne akarj diplomát szerezni, hogy a falra fel tudj mit akasztani.
2021. aug. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
37%
Szociálpedagógia diplomám van és kb.a falra akaszthatom. Most csinálok egy másik alapot.
2021. aug. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
61%
Nálunk a családban és a rokonságban csak diplomások vannak.Ha a lányaim csak szakmát tanultak volna és azzal boldogok lennének, az sem kisebb teljesítmény. Egy felesleges és nem hasznosítható diplomáért egyetemre járni időpocsékolás.
2021. aug. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%
Én is félek ettől. Tőlem nem a család várja el, hanem magam. Mindig is szerettem volna egyetemre járni, tanulni és diplomát szerezni, másban soha egyáltalán nem is tudtam gondolkozni és fel sem merült mint opció. Az eredményeim is teljesen jók voltak mindig, négyes-ötös tanuló voltam, kitűnőre érettségiztem, van nyelvvizsgám, az egyetemen is négyes-ötös jegyeket szereztem. Mindig volt bennem némi szorongás, önbizalomhiány, félénkség, csendesség stb., ami miatt csomót csesztettek az egyetemen is, mindig úgy éreztem ez lehet nem az én közegem így, nem nekem való stb. Viszont nagyon szerettem tanulni és akkor még túl tudtam tenni magam az ilyen jellegű nehézségeken, voltak élvezetes részei is az egyetemnek, összességében szerettem egyetemre járni még így is. Aztán jött az online oktatás és felborított mindent. Nem akarom részletezni, a lényeg annyi, hogy engem nagyon megviselt ez az időszak és ez a teljesítményemre is rányomta a bélyeget. Így csúsztam és halasztottam is, nagyon rossz eredményeim is születtek abban a félévben. Szeptembertől folytatom, de nem tudom hogyan fogok visszarázódni a közegbe ennyi itthonlét után, tovább csökkent az önbizalmam is a kudarcok után, félek nehogy megint online oktatás legyen, csak szeretném végre normálisan elvégezni az egyetemet. Szóval sok bennem az ilyen aggódás és félelem.
2021. aug. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó én is kb valami ilyesmin megyek keresztül csak én nem halasztottam és ezek a dolgok miatt erzem magam rosszul.
2021. aug. 5. 09:47
 10/13 anonim ***** válasza:
33%
Ez nem az egyetemről meg a diplomáról szól, csak tünete valaminek, ami most így csapódik le. Pszichológussal áss az önértékelési zavarod és a megfelelési kényszered mélyére.
2021. aug. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!