Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 50 évesen miből érdemes...

50 évesen miből érdemes diplomát szerezni, ha az elsődleges cél az, hogy az életem hátralevő részében diplomás legyek? Gondolom orvosiban gondolkozni már ostobaság lenne.

Figyelt kérdés

2020. jún. 23. 15:06
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:

Mihez értesz, mi érdekel, mit dolgiztál eddig...?


Egyáltalán megxtudnák csinálni egy emeltszintű érettségit 30+ évxután?

2020. jún. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:
szerintem a simát se. ma már nem a sima érettség a feltétel? informatika érdekel, de azzal majdnem ugyanaz a helyzet mint az orvosival, igaz az informatika nem idegen tőlem, programozással pl. régen foglalkoztam s azon a szinten ma is. Még ami érdekel, a piaci ügyek, marketing, ennek is a lélektani háttere. Ez még az informatikához is kapcsolódik, olyan témára gondolok, hogy pl. milyennek kell lennie egy weblapnak, ha a maximális eredményt akarjuk kihozni belőle, pl. egyes termékeket nő fogja, vagy ha férfi is szerepel akkor oda kerüljön egy kis termék, hirdetés ahova a férfi néz, vagy ép érdemes piros színben hirdetni a termékek egy részét, vagy hasonló téma, amikor olyan elemzéseket olvasok, hogy azért nem akar a Bitcoin megint kidobbanni, mert elfogytak az erre fogékony emberek. Hogy igaz vagy sem az most mindegy, a lényeg olyan terület, ami érinti a gazdaságot is, a marketinget, de a pszichológiát, az emberi viselkedést is, de egyiket se mélyen inkább a három összefüggését tanítja felsőfokon. Ha megvan a diploma akkor még akár doktorit is írnék ezekről az összefüggésekről.
2020. jún. 23. 15:32
 3/47 anonim ***** válasza:

Nem, egy emelt szintű érettségi kötelező a felvételihez.

Mondanám a reklámpszichológiát, de pszichológia szakra olyan magas a felvételi ponthatár, hogy oda 2 emelt is alapvetőnek számít.

A marketing szakon pedig nem pont online marketing van (az is, meg sok más is).


Miért akarsz diplomát azért hogy legyen? Nem lennél elégedett anélkül? Mi a konkrét célja a papírnak az életedben?

2020. jún. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:
Doktorit akarok azt meg diploma nélkul nem adják.
2020. jún. 23. 15:39
 5/47 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen szak nincs. A magyar felsőoktatás nem a gyakorlati oldalát tanítja a dolgoknak. Ami ilyen gyakorlatias, általában vagy angol nyelvű online kurzus, vagy más alternatív felnőttképzés, tanfolyam.


A gazdasági szakok, marketing és pszichológia közül szerintem (szubjektív nyilván) a marketing a legkönnyebben elvégezhető, ezért ezt javaslom neked, ha a papírra hajtasz. A gazdasági szakokon erősebb már az elvárás, a pszichológián pedig még a gimnazisták is csak lesnek, nagyon magasak a ponthatárok.


Ha én ezt a tudást össze akarnám rakni, amit te mondasz, akkor én azt csinálnám, hogy marketing szakra mennék egyetemre, gazdasági és pszichológiai könyveket tanulmányoznék, és ezekből akár olyan jellegű tanfolyamokra is elmennék, amik megadják a tudást, de nem szivatnak vizsgákkal és felesleges elmélet visszamondogatásával.

2020. jún. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:
És oda is emelt szintű érettségi kell?
2020. jún. 23. 15:55
 7/47 anonim ***** válasza:

Bármilyen felsőoktatási felvételi benyújtásának feltétele 1 emelt szintű érettségi megléte. Anélkül sehova nem vehetnek fel, mert nem jelentkezhetsz sehova. Nem muszáj olyan tantárgyból lennie, amiből aztán pontot számíttatsz, de ha már csinálsz valamit, akkor abból lenne célszerű.


36 éves vagyok, ebben a vizsgaidőszakban informatikából tettem érettségit, és nem hiszem, hogy öreg lennék tanulni. Te sem vagy az. Nézd ki a felvi.hu oldalon, hogy mi kell hozzá és tanulj rá! :) Ez "csak" egy érettségi. Az egyetemen egyetlen vizsgára többet kell tanulni, mint az érettségire összesen (nekem ez már nem az első egyetemem lesz, ezért tudom mit mondok :)).

2020. jún. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
100%
Már megbocsáss , kérdező, de ha ennyire nem vagy tisztában olyan dolgokkal se, amik kattintásnyira vannwk tőled, akkor írd ki a kérdésbe h pusztán eljátszottál a gondolattal...😂😂😂😂
2020. jún. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
100%
Doktori?? Aztán hová vennének f3l egy 60 körüli phd-hallgatót?? :-D
2020. jún. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:
Annélkul nem lehet megirni?
2020. jún. 23. 16:10
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!