Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Dietetikára vagy gyógytornász...

Dietetikára vagy gyógytornász szakra lenne érdemes mennem?

Figyelt kérdés
Külföldön szívesen helyezkednék el. Melyik keres jobban? Merre lehet specializálódni?
2021. aug. 9. 21:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a fizetés a lényeg, akkor orvos mindkettőt bőven lekörözi.

Magyar gyógytornász €1700-2500 kint. Olyanokra tudsz hatékonyan specializálódni, ami épp azon a területen hiányzik, ez tartományonként és országonként változó. De értelemszerűen egy bravicenko, legalább fél mckenzie és valamilyen lágyrész vagy neurodinamika az alap. Ja és persze a nyelv és hozzá szaknyelvi vizsga, mert nyugati országokban ilyenek nélkül nem alkalmaznak az egészségügyben.


Dietetika szerintem itthon nem feltétlen a legjobb oktatás szintjén, én esetleg megpróbálnám az msc-t és mellé még valamilyen posztgraduális képzést, amivel tényleg megérné, hogy ne hazai embert vegyenek fel, hanem Téged. Ezt is a fizut is kb oda sorolnám ahova a gyógytornászt, talán mscvel egy picit jobbra de max €2-300 plusz.

Érdemes ezzel kapcsolatban keresned álláshirdetéseket, mert attól, hogy 1-2 ott van, hogy pl egy átlag gyógytornász €4-500 keres, abban benne van a saját hazájában élő nagy tömeg, mscvel, phdval kutatásokkal és mindennel együtt, de külföldiként neked ilyenkor jóval kevesebbet fognak ajánlani, amíg nem lesz kint neved. Ez tőled függ, hogy ez 5-8-10 év vagy pedig kb soha.

2021. aug. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm:)

Orvosi az talán azért nem lenne jó, mert health anxietym van, szóval szorongok...

Pcos-em van ezért gondoltam dietetikára.

Milyen szakokra érdemes ezen kívül menni, amivel jól lehet keresni és nem túl nehéz elhelyezkedni? (A jogon kívül)

2021. aug. 10. 11:24
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egészségügy nem olyan jól keresős, ott inkább a szakma szeretete vonz, nem a 220as fizu😅

De kinek mi a jó fizezés. Nekem pl bőven elég lenne 300-350es nettó, más ennyiért dolgozni se menne el.

De se orvosi-jogász sem olyan, hogy na egyetem megvan és ömlik a pénz.. Minden ilyesmi szakma egy idő után lesz kifizetődő.

Gyógytornába is beleraksz egy csomó pénzt egyetem után, mert kell a sok posztgraduális képzésre, de 25 évesen nem fogsz igazán sokat keresni. Talán majd 35-40 évesen kezd olyan lenni, hogy azt érzed kezd visszajönni az a 5-6 millió amit te korábban belefektettél.


Inkább azt mondanám, hogy olyat keress amit szeretsz, fizetéstől függetlenül, mert abban tudsz úgy feljődni, hogy később kifizetődő legyen.

Hiába mondanám azt, hogy menj el proginfóra és utána backendesnek, ha maga a dolog nem is érdekel. Szenvedés akkor a suli, munka és nem fog akkora boldogságot adni az, hogy jobban keresel. Az egy másik, hogy állásinterjún, többkörös felvételin rögtön leesik, hogy ki az aki “szeretetből” programoz és szeme előtt van, hogy mit szeretne látni, vagy inkább a pénz érdekli. Vagy ugyanezt elmondhatnám gazdasági szakokról, ott is van aki már egyetem alatt nagyon jó kapcsolatokat összeszed a gyakos helyein és már szinte fix munkahelye lesz államvizsga után, más meg egy multinál szenved.

2021. aug. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! Őszintén nehéz döntenem, mert nincs egy olyan szak ami jobban vonzana mint a többi. A màsik dolog pedig hogy nehéz elképzelni hogy milyen lehet a munka/milyen munkalehetőségek vannak pl. gazdasàgi diplomàval Szóval nem tudom hogy mit kellene ott csinàlni.
2021. aug. 12. 17:22
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Felvinél vannak ilyen kis tesztek, amiket ha kitöltesz, akkor elmondja milyen irányban érdemes elindulni.

Kicsit hosszú, de legalább segít kicsit a döntésben.

Ezekután jó ha szaklistákat nézegetsz és ott olvasol, hogy ki mit csinál, egyetem után általában hol helyezkednek el, minden kis érdekes dolog.

Ezek közt remélhetőleg fogsz találni olyat ami szimpatikus :)

2021. aug. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez a kettő közül a gyógytornászt ajánlanám, mivel maszekkal együtt össze lehet kaparni akár 400k-t egy hónapban, de viszont nekik tényleg dolgozni kell és elég kimerítő lehet, hogy mondjuk végzel a kórházban(hamarabb elengednének amúgy), de még aznap várnak a magánbetegeid. Meg ahhoz, hogy magánban is tarts, különböző tanfolyamokat kell elvégezni és egy ismertségi kört is ki kellene alakítani.

[link]

Ezt a videót mindenképpen nézd meg, itt egy Svájcban dolgozó magyar gyógytornásszal beszélgetnek.

Meg egyébként mindkettő igen nehéz szak, a gyt-n az anatómiát nyomják leginkább, míg a dietetika tömény élettan. (De nyílván nem olyan részletességgel kérik vissza, mint orvosin) És fontos hozzátenni, hogy mindkét szakmából létszámstop van sajnos a kórházakban.

Igazából gondold át, mert egy gazdasági karom negyedannyit se kell tanulni, de mégis nagyobb az elismertségük és a fizujuk. :/

A gytk nem jöhet szóba? Nekik is felemelték a fizujukat az állami szférában, de ha esetleg egy magánkézben levő patikában kötnél ki, akkor is nettó 400k-t kaphatnál kézbe, heti 40 órás munkaidővel. (Nem tudom, hogy mennyire áll távol tőled a kémia)

[link]

2021. aug. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A szolgálati jogviszony miatt, ma már nem olyan egyszerű magánban is dolgozni, ahhoz kásler engedélye szükséges… :/ (ebből lehet következtetni, hogy hányan kapják meg)

Ha csak nem feketén dolgozol, de sajnos az eüben rengeten vannak akik ilyenekre figyelve, szólnak az illetékeseknek

Ha ezt szereted akkor viszont hajrá, de akkor szeretet húzzon, mire végzel addig is kitudja mennyi és milyen új törvény jön ki😅

2021. aug. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!! Mindenkéopen megnézem a dolgokat amiket mondtatok, és még keresgetek utána:).

Még pszichológián vagy valami nyelvi szakon gondolkozok esetleg gazdasági, csak az kevésbé érdekel

Viszont még a külföld is szóban van, csak ugye oda érdemes ösztöndíjjal menni, mert drága a megélhetés

2021. aug. 23. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!