Hogyan lehet a kritikus gondolkodást fejleszteni? Ti ezt a fogalmat hogy definiálnátok?

Figyelt kérdés

Egyébként a kérdés feltételének indíttatása csak úgy érdekességképp az, hogy egy lány barátom, akivel szerettem volna párkapcsolatot és elutasított, mikor megkérdeztem, hogy ő mit keres a férfiakban, az egyik, amit megemlített, az a kritikus gondolkodás volt.


Én magamon úgy érzem, hogy nem feltétlen állok e téren a sor végén, de teljesen önkritikus szemmel, alázatosan nyitott vagyok arra, hogy amennyire lehetséges, ebben is tovább fejlesszem magam.


(Egyébként jó barátok maradtunk, friendzone, yeeey xD)


Na de komolyra fordítva a szót. :) Jöhetnek a válaszok!


(Nyilván nem kell inni a másik ember szavait, aztán lehet, tökre mást néz meg egy pasin, nem ez nekem sem a fő motivációm, de ez a gondolat így szeget ütött a fejembe, amikor említette.)



2021. aug. 10. 09:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy randi volt az és nem állásinterjú? :D :D


Viccet félretéve, vagy rosszul használta a fogalmat, vagy olyan társat keres, aki jól rendszerez és szűr információkat, kitartóan tud koncentrálni feladatvégzés közben, keresi egyes információk valóságtartalmát, eredendően szkeptikus és egy területet több oldalról megvizsgál, mielőtt véleményt alkot, és nehéz helyzetekben is keresi az erőforrásait és a megoldást.


A lány fura, jó lesz abban a friendzone-ban, ne bánd!


De ha a következő azt kérdezi, hogy "mikor tudsz kezdeni", akkor nem jó helyen ismerkedsz :D :D

2021. aug. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tényleg elég munka feeling beszélgetni vele, most hogy így mondod. De amíg ez nem egymás kárára megy, hanem mindketten fejlődünk, jól jövünk ki belőle, miért is ne. :D


Én nála kezdenék már hétfőn, de sajnos ,,majd értesítjük" lett a végszó. :,))

2021. aug. 10. 11:32
 3/5 A kérdező kommentje:
Az a legrosszabb, hogy én munkamániás is vagyok és ezt a hasonlatot realizálva még jobban fáj, hogy nem vettek fel. :( De na, tetszett nagyon. xD
2021. aug. 10. 11:35
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

:D Megértelek, én is hasonlóan élem az életem! Kitartás! :)

A felvételi arány idővel javulni fog, csak elegendő interjúra kell elmenni ;)

2021. aug. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Továbbá tisztában kell lenned azzal, melyik interjúra érdemes egyáltalán... : )


Kritikus gondolkodás fejlesztése?

Ha a hölgy az Igazi, ha sem,nem vész kárba egyetlen perced sem, ami munkát a jövőd alapozására fordítasz, ha innen indulsz : önismeret + önkritika .

Sok félreértést, és csalódást előzhetsz meg.

[link]


A hölgynek önmagával szemben IS vannak hasonló elvárásai ?

Önmagát is képes elfogadni, de amellett kritikus szemmel szemlélni és nem tagadni, amit lát ? Pótolni, ami hiányzik és tökéletesíteni, ami jobbításra szorul ?

Mert, ha igen, akkor hajrá! : )

2021. aug. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!