Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Bölcsész diplomával titkárnő,...

Bölcsész diplomával titkárnő, újságíró, kritikus lehetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Idén érettségizem, és válaszút elé álltam, mint sok társam.

Alapvetően nagyon szeretek írni. Legyen szó bármiről, novella, kritika, beszámoló, de akár egy mélyebb személyes levél.

Szeretek olvasni is.

Két nyelvvizsgát szeretnék fixen megcsinálni, de egy harmadikban is gondolkozom.


Szívesen dolgoznék titkárnőként cégeknél, esetleg netes újságíróként (HVG, INDEX), akár napilapoknál.

Érdekel a kritikaírás is.

Nyilván van hova fejlődni, van mit tanulni.

Egy szabadbölcsész diplomával ilyesmi irányban el tudok helyezkedni?

Ha nem, akkor ezzel merre?


Valamint felmerült még bennem egészségügyi szervező, és közösségi szervező is. (Utóbbi főként fiatalokkal foglalkozik)

Ezekkel többre mennék? Jobban el tudnék helyezkedni?


Előre is köszönöm a segítségeteket, tanácsaitokat!


19/L


2017. okt. 18. 20:30
 1/8 anonim ***** válasza:
7%

Titkárnő lehetsz ahhoz nem kell diploma.

közösségszervező is büfészak

azt ugye tudod hogy az egészségügyi szervező elég kemény matek és infó?

2017. okt. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos csak olvasgattam róluk, nem tudom ilyen mélyen.
2017. okt. 18. 20:53
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
De azzal igen, el tudnál helyezkedni, mármint ha nem a turizmus, hanem az egészségbiztosítás specializációt választod.
2017. okt. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
Vezető asszisztense lehetsz lehetsz, ahhoz kell már 1 diploma, jó a bölcsész is. Pesten multinál/bankban még jól is kereshetsz
2017. okt. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
28%
Ismerősöm bölcsész szakot végzett, azóta rendelőben dolgozik mert nem kapott munkát mivel nincs kapcsolata.
2017. okt. 19. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
A bölcsészet jó alap. Megmutatja a munkaadónak, hogy képes vagy tanulni, megtanít fogalmazni, kutatni 1-1 témában. Sok helyre bármilyen diploma jó. Szabadbölcsészetnél jobb a kommunikáció, vagy a magyar, amennyiben az újságírás érdekel. A bölcsészetet szeretik szidalmazni, tény, hogy nem bombabiztos végezttség, de a szorgalom és a tehetség mindenhol kifizetődik.
2017. okt. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, bölcsész diploma megmutatja hogy képes tanulni? Hát szakadok..azt akkor is megkapja a 3. év végén ha ki se nyitott egy könyvet se. Mindenki tudja hogy a bölcsészszakok nem a sok tanulásról híresek.
2017. okt. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én szabad bölcsészet szakon végeztem idén. Ha gondolod, tudok segíteni. :) Mindenki a kommunikáció és médiatudományra szavazna, ha írni szeretnél, ugyanakkor nem hiszem, hogy ez feltétlenül szükséges. Én így is újságíró vagyok, nem azt nézték, hogy mi van írva az oklevelembe.
2018. jan. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!