Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most leszek 11. es és nem...

Most leszek 11. es és nem ártana eldönteni, hogy mi legyen a sorsom középiskola után. Hogyan dönthetném el mit szeretnék? Esetleg tudtok tanácsolni valamit? 17/f

Figyelt kérdés
Távközlési suliba járok budapesten. Matekot vettem fel emelt tantárgyként, mert a fizikát nem szeretem, pedig az osztály nagy része felvette azt (is). Örülök, hogy 11. után megszabadulok a fizikától. 12.be már csak emelten lehet tanulni. Azt tervezem, hogy középszintű érettségit teszek magyarból, töriből, angolból, informatikából és matekból pedig emeltet. 13.ban a suliban lehet maradni 1 éves távközlés technikusi képzésre, és akkor már szakmám is lesz. Így milyen felsőoktatási intézménybe mehetnék úgy, hogy a fizikát elkerülhessem?
2010. aug. 29. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:
nemzetbiztonság,nemzetvédelem,közgáz,matek szak, mérnök infó
2010. aug. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi szeretnék lenni, de a telefonnal, internettel, tv-vel kapcsolatos szakmák érdekelnek. Ami lehetőleg tényleg jó, jól meglehet élni belőle.
2010. aug. 29. 13:47
 3/6 anonim ***** válasza:
Nos ezek mérnöki, vagy számítástechnikai szakok. Felvi.hu-n nézd meg a szakleírásokat.
2010. aug. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mérnökire éppenséggel kell a fizika. Lehetsz programozó, vagy matematikus.
2010. aug. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

13:50

Nem feltétlen. Nem csak olyan mérnöki kar van, ahova kell a fizika. Én földmérő és földrendező mérnökire fogok járni 6.-ától, és nem lesz olyan tantárgyam aminek köze van a fizikához. Matek, info, EU agrárpolitika, ökonómia, térképészet, geometria, környezettan, természetvédelmi alapozó ismeretek és kommunikáció. Igazából amire szakosodok lényegében térképészet, és földmérő mérnök leszek, geodéta. Nem nagyon kell ide például fizika.

2010. aug. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
távközlésnek mihez van köze?
2010. aug. 30. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!