Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen témakörök fontosak a...

Milyen témakörök fontosak a villamosmérnökihez?

Figyelt kérdés
Fizikából milyen témakörök fontosak a villamosmérnökihez, illetve érdemes-e biológiával és matekkal felvételizni? Az elektromosságtant szerettem és egyszerű is volt, de miből kellene még külön felkészülni?

2021. aug. 15. 16:07
 1/4 anonim ***** válasza:
58%

Ha a BME-ről van szó, akkor ide fölmész és megnézed, hogy mi van matekból meg fizikából az első félévekben:

[link]


Még a digitális technika tárgy is sok embert kiszór, ha jól tudom, azt is megnézheted.

2021. aug. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Biológiával ha szeretnél sem tudnál felvételizni villamosmérnökire. Ha valamelyik egyetemen mégis engedélyezett, akkor meg felejtsd el, mert 0% haszna lesz. Csak matek, fizika, infó. És inkább matek-fizika.

Emelt matekból és fizikából legyél penge, több nem kell. Ha tudsz valamicsként programozni, akkor az nagy segítség, de nem kötelező, hiszen a legnagyobb probléma mindig a matek-fizika. Ha ezt a kettőt kened-vágod, akkor nem lesz probléma az első félévben.

2021. aug. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
58%
Matek-fizika, bár a középsulis fizikának vajmi kevés köze van az ott tanultakhoz. A matek menjen piszkosul jól, ha az emelt szintet kened-vágod akkor az jó alap.
2021. aug. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Fizikából milyen témakörök fontosak a villamosmérnökihez, illetve érdemes-e biológiával és matekkal felvételizni?"


Fizikából minden fontos, hogy el tudd végezni, hiszen mindegyiket érinti az egyetemi anyag is. Ezen belül, értelemszerűen az elektrodinamikának kiemelt szerepe van. Egy erős emelt szintű tudással BME-n első féléves fizikát simán ki lehet pipálni. Második félévben már egyetemi matekot is kell tudni hozzá, de azt se mondanám vészesnek. Biológiával nem érdemes felvételizni, mert nem fogadják el. Semmi olyan kompetenciát nem ad, amit villamosmérnökin közvetlenül hasznosíthatnál. Matek-fizikával érdemes menni, én azt ajánlom emelttel mindkettőből.


"Az elektromosságtant szerettem és egyszerű is volt, de miből kellene még külön felkészülni?"


Külön készülni még alap mechanikából érdemes, ugyanis mozgások leírása előjön szabályozástechnikánál.


Szetintem amúgy még az fontos, hogy érdekeljen az informatika-elektronika világa. Külön készülni amúgy nem lehet, hacsak nem kezded el tanulni az egyetemi anyagot már előtte. Matek-fizika, angol menjenek, meg legyen szorgalom, és nem lesz nagy baj.

2021. okt. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!