Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Hogyan folytatnátok? Jó fizetés vagy szerethető munka?

Figyelt kérdés

Fizika alapszakon tanulok, mellette programozni is megtanultam egész jól, de utálom. Magát a programozást is, azt is hogy 8órában egy irodában üljek egy monitor előtt...nem szeretnék ezzel foglalkozni.

Amit szeretnék az az ápoló szakma. Azért nem erre a képzésre mentem anno, mert a fizetés kiábrándító.

Lenne lehetőségem szeptemberben elkezdeni az ápoló bsc-t. Illetve folytathatom az eddigi szakomat is, és valószínűleg el tudnék helyezkedni programozóként.

Jó fizetésért számomra szar meló egész életemben, vagy szar fizetésért olyan amit nagyon szeretnék? Mit tennétek? Mi alapján döntenétek?

22 éves vagyok, így ha váltok akkor kicsit idősebb leszek az átlag gólyáknál.

Minden tanácsért, ötletért hálás lennék.



2021. aug. 16. 15:03
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez szuper! Érthető, hogy elmentél innen. További jó munkát kívánok! #17
2021. aug. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
Én azt választanám amit szeretnék csinálni. Hiába a jó fizu, ha egyszerűen gyűlölnék minden reggel bemenni dolgozni. Ha közben kiábrándulsz a magyar egészségügyből, még mindig lehetőség van magánkórházhoz, vagy külföldre menni.
2021. aug. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
44%

Én mindenképpen azt mondanám neked, hogy fejezd be a programozóit, mert ha felhagysz vele és folytatnád, lehet úgy kiesel a rutinból, hogy nem tudod folytatni.

Anyukám egészségügyis. Covid miatt is mindannyian kiégtek, fáradtak, 24 órás műszakban is előfordul ápoló, rengeteg ürülék meg ami ezzel jár, hányás, pelenkázás, felnőtt embereknél, férfiaknál és nőknél egyaránt, ami sokszor nehéz fizikai munkával párosul. Semmi álommeló sincs benne. Ráadásul szar fizetésért. A svájci kommentelőnk meg véletlenül sem írta volna le elsőre, hogy amúgy külföldön van. És ott is szükség van ilyen munkák elvégzésére, attól függetlenül, mert ő nem csinál ilyet elvileg. Ha nem külföldre akarsz menni, ne csináld, tényleg. Plusz itt a covid, ki tudja, később mi lesz, milyen világjárvány, ahonnan majd hazahurcolod kitéve neki az egész családodat később, vagy azt csinálod, mint sokan, hogy elszigeteled magad a családodtól egy szállásra, ahol aztán meg mindannyiótok szíve megszakad az óvatosság miatt. Minden elismerésem az egészségügyben dolgozóké, de ehhez valami nagyon komoly magasztos cél kell, hogy szar fizetésért az ember ilyen munkára önként vállalkozzon. Lehet uncsi a programozói, de strapásabb tud lenni bármi más, és abban is ki lehet égni. Persze azt csinálsz, amit akarsz, de a programozói képzést fejezd legalább be. Ápolói képzésen meg lehet tudsz részmunkaidőben valamit dolgozni programozóként, és akkor van egy kis jövedelmed.

2021. aug. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Miért nem lehet kombinálni? Programozol, hogy legyen mit enned, és utána betegápolsz, szabadidődben. Nem muszáj programozóként kötött munkaidőben dolgozni és heti 10-20 óra betegápolás bőven elegendő ahhoz, hogy még ne égj ki, és szeresd amit csinálsz, de mégsem ragadsz benne egy olyan helyzetben, amiből nincs kiút.
2021. aug. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!