Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Hogyan folytatnátok? Jó fizetés vagy szerethető munka?

Figyelt kérdés

Fizika alapszakon tanulok, mellette programozni is megtanultam egész jól, de utálom. Magát a programozást is, azt is hogy 8órában egy irodában üljek egy monitor előtt...nem szeretnék ezzel foglalkozni.

Amit szeretnék az az ápoló szakma. Azért nem erre a képzésre mentem anno, mert a fizetés kiábrándító.

Lenne lehetőségem szeptemberben elkezdeni az ápoló bsc-t. Illetve folytathatom az eddigi szakomat is, és valószínűleg el tudnék helyezkedni programozóként.

Jó fizetésért számomra szar meló egész életemben, vagy szar fizetésért olyan amit nagyon szeretnék? Mit tennétek? Mi alapján döntenétek?

22 éves vagyok, így ha váltok akkor kicsit idősebb leszek az átlag gólyáknál.

Minden tanácsért, ötletért hálás lennék.



2021. aug. 16. 15:03
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
55%

Azért, ha egy stabil és jól fizető utat hagy érte ott, akkor miért ne javasolná az ember, hogy legalább nézze meg, mire cseréli le, nem?

Azt hiszi, hogy ápolni maga a csoda. Nem. Húgy, szar, izzadság, kva nehéz fizikai meló, amiben nincs hétvége, ünnepnap, semmi. Itthon meg se fizetik, mehet külföldre. Ott pénzt kap érte, csak épp 45 évesen oda lesz a dereka, aztán bszhatja, mert nincs más, amihez értene.

2021. aug. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
83%

Az ápolói munka nem feltétlen pelenkázás. És nem is feltétlen öregek és ágyban fekvő betegek ápolásáról szól.

Én ápolóként például legfeljebb csecsemőket pelenkázok meló közbenm soha nem dolgoztam öregekkel és magatehetetlen betegekkel. Imádom a munkámat és jól meg is fizetnek.

2021. aug. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
32%
12-es: Bocsáss meg, de te vagy az 1%. A többi 99% meg szív. De gratulálok, ha tényleg létezel. Meséld el, milyen az időbeosztásod, a munkaköri leírásod, fizetésed?
2021. aug. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
83%

#12 vagyok

90%-os részmunkaidőben dolgozok, nálunk 3 műszak van, de én saját kérésre csak délutános vagy éjjeles vagyok. Évi 5 hét szabadságom van, havi 1-2 szabad hétvégém. Ünnepekkor kívanságra megy a beosztás. Pl.év végén karácsonykor vagy szilveszter-újévkor kell dolgozni/adnak szabadnapot, ilyenkor vagy 5 napot dolgozik vki, vagy 5 szabadnapot kap egybe. A másik pedig a húsvét/pünkösd, amikor választani lehet.

Van amikor behívós vagyok, ilyenkor délelőtt kiderül, kell-e mennem. Ha nem, akkor is fizetnek készenléti díjat.

A havi alapbérem átszámolva bruttó 1 950 000 Ft, ehhez jönnek az esetleges túlórák, a délutános, éjszakás, ünnepi és hétvégi pótlékok. Átlag nettó 1 700 000 Ft-ot keresek havonta. Ja és van 13.havi fizetés és bónuszok is.

Ápolóként terhesekkel, gyermekágyasokkal, újszülöttekkel dolgozom. Szóval még csak nem is betegekkel. A kórház modern, a munkatársak jófejek.

Ja és az én fizetésem még csak nem is számít annyira nagyon jónak a szakmában itt, legfeljebb átlagos. Első külföldi munkahelyem, az állásinterjún nem mertem pofátlan lenni amikor megkérdezték mennyit kérek 😂

Annak a 99%-nak aki szív megvan a lehetősége, hogy nyelvet tanuljon, külföldre menjen, esetleg továbbképezze magát. Minden országban hiányszakma, tárt karokkal várják a jelentkezőket.

2021. aug. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
62%
Jaaah, hogy te is a elmentél, így értem, persze. Én is ezt mondtam, hogy mehet külföldre. Azt hittem magyar példát hozol, de hát nyilván nem. Hol élsz?
2021. aug. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
81%

Magyarországon sem pelenkáztam öregeket soha. Ott is ugyanezt csináltam mint itt, csak 2 műszakban (nekem az jobban bejött), viszont netto 200e-ért, ami semmire nem volt elég. Viszont ott is nagyon szerettem a munkámat, a munkatársakat, a kórházat. De szeretetből nem lehet megélni.

Most svájcban vagyok.

2021. aug. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
16, a svájci élet azért nem egyforma a magyarországival. Többet keresel, de gondolom minden egyéb jó drága is. Itt Magyarban keveset keresel, mellé még drágul folyamatosan minden.
2021. aug. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Egymillió 7 nekünk itt Magyarországon rengeteg pénz, de vajon ott Svájcban ez mennyit ér és mire elég....erre értettem az előbb.
2021. aug. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
86%

Drágábbak bizonyos dolgok, pl.albérlet es a szolgáltatások. De 2 hete amikor Magyarországon jártam elég megdöbbentő volt, hogy sokminden majdnem svájci árakon van. Pl.ruhák...élemiszerekből elég sok, vagy pl a benzin.

Ha arányaiban nézzük az svájci fizetéshez az svájci dolgok jó árban vannak. Az elektronikai dolgok jóval olcsóbbak, mert kevesebb az adó. Az iphone nem luxuscikk pl, nagyjából 5 napot dolgozok a legújabbért.

2021. aug. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
1.7M mindenre elég. És még marad is bőven hónap végén.
2021. aug. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!