Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyarországon mekkora a...

Magyarországon mekkora a piaci értéke egy külföldi diplomának egy magyarhoz képest?

Figyelt kérdés
Több ismerősöm van, aki külföldön (elsősorban Angliában) tanult, de én nem látom, hogy nagyon előnyben lennének a magyar munkaerőpiacon. Viszont van komoly adósságuk (a brexit előtti rendszer szerint 9000 font/év, nagyon kedvező feltételekkel, de mégiscsak adósság), annyit meg nem tudom, megér-e (nyilván más a helyzet azzal, aki abban gondolkodik, hogy utána is kint maradjon). Ha valaki itthon akar érvényesülni, akkor van komoly értéke egy külföldi diplomának?
2021. aug. 16. 18:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Ált nincs plusz értéke, mert nem ismerik az itthoni HR-sek.
2021. aug. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Amennyire én látom, aki külföldre megy ki tanulni, az nem Magyrországon képzeli el a jövőjét.

Ugyanúgy ahogy külföldön nem ismerik a magyar egyetemeket, úgy Magyarországon sem ismerik a kisebb külföldi egyetemeket. Mindenesetre annyiban jó lehet, hogy tudják, hogy nagyon penge az illető angolból (sok multinál már elvárás hogy könnyen dolgozzon angolul itthon is). De ha valaki Magyarországon akar elhelyezkedni majd, akkor szerintem nem éri meg kimenni külföldre tanulni (nem az Erasmusra gondolok)

2021. aug. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!