Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológusnak szeretnék...

Pszichológusnak szeretnék tanulni, milyen tantárgyak fontosak ehhez?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a válasz(oka)t!:)

2021. aug. 18. 09:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Biosz
2021. aug. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%
Csak a pontszámot kell elérned, tényleg nem kell konkrétan semmi tantárgyra rágyúrnod, de valóban a biosz-matek páros, ami jót tesz majd neked.
2021. aug. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Az oldal alján megtalálod a részletes követelményeket (minden egyetemen ezek kellenek, nem csak az ELTE-n).

Abban igaza van a második válaszolónak, hogy első körben azt érdemes nézni, hogy miből tudsz sok pontot szerezni. Nyilván ha nem az erősséged pl. a biosz, akkor ne érettségizz belőle, mert ha rosszul sikerül, akkor nem fogod elérni a viszonylag magas ponthatárt. Abból érettségizz, amiből jó vagy.

De ha arra vagy kíváncsi, hogy hosszútávon minek veszed több hasznát, akkor egyértelműen a biosznak és az angolnak. A biosz folyamatosan felbukkan a képzés során, konkrétan ilyen kurzus is van, úgyhogy nem lehet megkerülni. Az angol pedig nagyon fontos a tudományos cikkek és egyéb szakirodalmak feldolgozásában. A legtöbb beadandóhoz vagy a szakdogádhoz például szinte lehetetlen lesz csak magyar nyelvű szakirodalmakat használni, úgyhogy egy legalább közepes angol tudás elég fontos.

A többi tárgy nagyok jó lehet pontszerzés céljából, de tulajdonképpen semmi hasznukat nem fogod venni az egyetemen (a szakmai tárgyról nem tudok nyilatkozni). A matek lehet, hogy logikusan hangzik, mert van statisztika, de én soha semmit nem tudtam hasznosítani a középiskolai matek anyagból (maximum annyit, hogy tudok átlagot vagy mediánt számolni, amit meg úgyis a statisztikai program fog csinálni helyetted). A magyar abból a szempontból jó, hogy talán jobb esszéket tudsz később írni, ha többet készülsz rá, de emiatt szerintem nem éri meg mondjuk emeltezni belőle, mert mindenki szerint nehéz. A töri szintén nagyon minimálisan használható, inkább az "általános műveltség" fontos. A legtöbben azért emelt érettségi nélkül is tudják, hogy nagyjából mik történtek a 20. században, amik hatással lehettek akár a pszichológia időbeli alakulására is. Én is töriből emelteztem, mert abból voltam jó és szerettem is, de szinte semmi hasznát nem vettem az egyetemen.

Szóval ha jó vagy bioszból és angolból, akkor mindenképpen azokból érettségizz (akár emelt szinten), mert azok a leghasznosabbak. De ha a másik tárgyak az erősségeid, akkor nyugodtan érettségizz azokból, csak figyelj biosz és angol órán, mert később jól fog jönni.

2021. aug. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
84%
Biosz-angol, esetleg matek
2021. aug. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!