Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológus szeretnék lenni....

Pszichológus szeretnék lenni. Ehhez milyen iskola a megfelelő? Milyen tantárgyakat szükséges jobban tanulni?

Figyelt kérdés
Jelenleg másodéves gimnazista vagyok. Eddig nem igazán tudtam hogy mi legyek, most viszont nagyon érdekel a pszichológia.. Milyen vagy melyik iskolákat javasoljátok? Milyen tantárgyakra álljak rá jobban?( most nem mondanám hogy nagyon fényes lett a félévim de nagyon rajta vagyok h kijavítsam) Mennyi idő a képzés? Esetleg mit tanácsoltok még a témával kapcsolatban?

2013. jan. 12. 14:37
 1/9 anonim ***** válasza:

[link]

be írod hogy pszichológia meg beikszeled az alapképzést és kiadja mely egyetemeken van, meg minden dolgot róla, na de írok róla alap dolgokat.

Van a Debreceni Egyetemen, ELTE-n, Pécsen és Szegeden, ezek a jobbak. Nekem Debrecenben és az ELTE-n van ismerősöm, hát mind a két helyen tanulni kell.

Hat féléves képzés, tehát 3 év. És a következő érettségi tárgyak közül kettőt kell választanod, ami beleszámít majd a pontszámokba, és ezek közül egyből kell emeltezned: biológia, magyar, matematika, történelem vagy egy idegen nyelv.

Szóval benne van a négy kötelező érettségi, azokat muszáj, és kell egy ötödik, akkor az legyen a biosz, ha érted, magadat is segíted vele. Erre az öt tárgyra ráállsz szerintem nem lesz probléma.

2013. jan. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm:) de ugye főiskolára kell még menni de az mindegy hogy milyen? mondjuk egy kodolányi? :D
2013. jan. 13. 10:05
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdésedet most nem értem. A Kodolányin is van pszichológia, ha jól láttam, de nem muszáj odamenni.
2013. jan. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ezen kívül a Károli Gáspár Református Egyetemen és a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen van még pszichológia szak, mindkettő nagyon jó névnek örvend a szakmában, mert gyakorlatorientált a képzésük jó tanárokkal, főleg a Károlinak van jó neve.Ez utóbbit Bagdy Emőke professzor asszony alapította, az ő elképzelései alapján készült a tanterv annak idején.Nem nevezném ezt a két intézményt sem kevésbé jelentősnek a többinél.Hidd el, tudom mit beszélek,benne vagyok egy pár éve a szakmában :)

A Kodolányin nem láttam, hogy indulna képzés.Az ELTE jó nevű és nagy múltú intézmény, de rászolgál a tudományegyetem címre.Akkor ajánlom neked, ha inkább a kutatás,a szakma elméleti része érdekel jobban.Közismert és nyílt tény,hogy a képzésének gyakorlati oldala kevésbé erős.

2013. jan. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

ezek az iskolák vallásosak, én pedig nem vagyok megkeresztelve az gond lehet azért nem?

és például ha olyan fősulira megyek ahol nincs ilyen képzés akkor nem nagy hátrány ha a pszichológiát egyetemen kezdem csak el úgy rendesen tanulni?

2013. jan. 16. 19:41
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem számít a vallásosság ezeken az egyetemeken.A teljes képzés alatt van talán 1 tárgy, ami a valláshoz kapcsolható, ezek meg józan ésszel megtanulhatók és nem is nehezek.


"és például ha olyan fősulira megyek ahol nincs ilyen képzés akkor nem nagy hátrány ha a pszichológiát egyetemen kezdem csak el úgy rendesen tanulni?"


Ezt kifejtenéd kérlek, mert valahogy most hirtelen nem értem a kérdést.

2013. jan. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A főiskola és az egyetem között ma már nincs különbség, mind a kettő egyetemi diplomát ad. Rögtön érettségi után jelentkezhetsz bárhova, ahol meg van hirdetve a pszichológia szak. Nem kell előtte semmi mást elvégezni.
2013. jan. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

na erre akartam kilyukadni...köszönöm..:D mert én azt hittem hogy ugy vannak az iskolák hogy: általános iskola,gimnázium/szakközép/szakmunkás, főiskola, egyetem... de akkor ezek szerint a főiskola és az egyetem egyenrangú..:D

ennek akkor most nagyon örülök ha így van :D köszönöm a válaszokat :D most már elboldogulok egy darabig..:D

még egyszer köszönöm mindenkinek :D

2013. jan. 17. 19:12
 9/9 anonim válasza:
Hali! Na, hogy ityeg a fityeg ezóta? :D
2021. márc. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!