Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a jelentősége az alábbi...

Mi a jelentősége az alábbi dolgoknak?

Figyelt kérdés
Ha ki akarok tanulni egy szakmát, miért kell egyenleteket megoldanom, és hasonlók? Alap szakmákra gondolok, mint például asztalos, kőműves, ács, burkoló stb. Ezek fizikai munkák, és azonkívül, hogy anyagmennyiséget, területet kell mérni, számolni, amihez az alap számítási műveletek (összeadás, kivonás, szorzás, osztás) ismerete kell, miért terhelik az embert olyan dolgokkal, amiknek a továbbiakban semmi jelentőségük nem lesz? Ugyanígy az érettségi bizonyítványt sem értem, azonkívül, hogy papírod van róla, hogy évekig szenvedtél egy iskolában, a gyakorlatban mi haszna van? Sokan fel fognak háborodni (nagyrészt már leérettségizett emebrek :D), de ha jobban belegondolunk, nem ezek fogják meghatározni, hogy jó vagy-e abban amit csinálsz, vagy nem. Véleményem szerint rengeteg értékes idő veszik el azzal, hogy mindenféle elméleti dolgot kell magolni, amelett, hogy a gyakorlatban is fejlődj, ami a legfontosabb, relevanciája tulajdonképpen csak ennek van. Érdekel, hogy más mit gondol erről.

2021. aug. 18. 21:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogy az alapműveltseghez hozzátartozik ezeknek a tudása, vagy legalábbis egyszer értsd meg a lényegét, még ha soha nem is használod később.


Ezen felül ezek (különféle bizonyítványok) fokmérők, szűrők is egyben. Különben honnan tudná egy főnök megállapitani, kit vegyen fel a céghez, ha senkinek sem lenne semmilyen "papírja"?

2021. aug. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem én, de akkor az a papír arról szóljon, hogy milyen precizitással, tempóban, minőségben dolgozom, ne arról, hogy mit magoltam be, amit azóta már rég elfelejtettem, mert az nem jelent semmit.
2021. aug. 18. 21:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Én burkolóként végeztem estin, nem tanultam csak szakmai tárgyakat. Gimit is végeztem, van érettségim is, meg összesen három szakmám, idén újra jön az esti, megint csak szakmai tárgyaim lesznek.

Én sem értek egyet azzal, hogy mindent leszart meg kell tanulni, azt is ami baromság, és nincs értelme, meg nincs szerepe az életedben. Két év múlva megyek egyetemre, ott is lesz sok felesleges dolog, amit tanulni kell, de ez van, a magyar oktatás sajnos ilyen,

2021. aug. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
66%

"Véleményem szerint rengeteg értékes idő veszik el azzal, hogy mindenféle elméleti dolgot kell magolni..."


Itt fogtad meg a lényeget, ugyanis nem magolni kellene, hanem megérteni az összefüggéseket. A magolásnak önmagában tényleg nincs értelme.

2021. aug. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!