Egyetem vagy OKJ?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, és egyszerűen nem tudom, hogy mivel szeretnék foglalkozni. Kezdek kétségbeesni😪


Van egy jó érettségim és egy adminisztrációs titkár szakmám, jövőre végzek logisztikai technikusként (okj), de nem is tudom igazán, hogy ez érdekel-e engem vagy sem.


Menjek egyetemre jövőre vagy tanuljak más szakmát? Kereskedelem és marketinget néztem, sajnos az érettségijeim csak ilyen gazdasági egyetemekhez lennének jók. Az a kérdés, hogy megéri-e?


Szívesebben lennék olyan, aki az mondjuk ételekkel foglalkozik (dietetikus, bio vagy élelmiszermérnök), de sajnos ezekhez nincsenek alap tudásaim (emelt érettségim), 1 év alatt meg lehetetlennek érzem ezt megcsinálni a semmiből.. Vagy vigyem tovább a logisztikát? Ötletem sincs..🥺


Eredményeim:

Töri 62% (K)

Matek 60% (K)

Magyar 70% (K)

Angol 72% (K)

Irodai ügyviteli ismeretek 82% (E)

+ B2-es nyelvvizsga

+ logisztikai technikus szakma (2021)


400+ pont



2021. aug. 20. 13:19
 1/5 anonim válasza:
80%
Szerintem menj el pályaválasztási tanácsadóhoz, hátha ad valami irányt.
2021. aug. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
hát érdemes lenne beszélni egy pályaválasztási tanácsadóval
2021. aug. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
Ha ennyire nem tudod ne menj egyetemre.
2021. aug. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A pályaválasztási tanácsadó sem fogja neked megmondani, szerintem kb. semmit sem ér. Dönteni csak is te tudsz, próbálj meg olyan emberekkel beszélni akik benne vannak a szakmában, megkérdezni, melyek az előnyei, hátrányai a szakmának, boldogok-e vele.
2021. aug. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
47%

Esetleg gazdaságinformatika?

Én azt tanulok, most vagyok harmadéves Bsc-n, és lehet logisztikai specializációt választani. Ha nem tudod pontosan, mit szeretnél csinálni, de érdekel a gazdaság, pénzügy, számvitel és informatika (programozás), akkor ez egy jó választás lehetne.

Később nagyon bő a munkaköri lehetőségek tárháza, amelyekben elhelyezkedhetsz, illetve a fizetés is elég jónak mondható, de ez persze függ, hogy hol és milyen munkakörben dolgozol. Mivel az informatika egyre népszerűbb és keresettebb, és a jövőre tekintve is nagyon fontos és hasznos tudás lesz, így mindenképp megéri szerintem valamilyen informatikai, vagy informatikát tartalmazó szakot elvégezni.

Remélem, tudsz majd dönteni, sok sikert kívánok neked!

2021. aug. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!