Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ilyen módon lehet érettségizni...

Ilyen módon lehet érettségizni? Illetve ha lehet, sikerülne is?

Figyelt kérdés

Most leszek 12.-es, de ezután még lesz egy utolsó, szakmai évem.

Az volna a "tervem" (ha kivitelezhető), hogy idén mindenből inkább csak középszintű érettségit csinálok, aztán a szakmai év alatt teszem le pár fontosabb tantárgyból az emeletet. Azért gondoltam erre, mert abban a hitben élek, hogy talán nem volna túl sok "meló" 3, akár 4 emeltre tanulni szakma elsajátítása közben.


Ez lehetséges? És képes is lehet rá az ember? Vagy rossz elképzelésem van a szakmai évről?


A tanáraimat hiába kérdezem, mert azt mondják mindenre, hogy nem tudják - hozzá kell tenni, az én osztályom az első abban az iskolában ezen az új szakon.


Rendőrnek tanulok az iskolámban. (Kérlek ne gyertek azzal, hogy minek három-négy emelt ehhez, megvannak az indokaim)



2021. aug. 20. 14:31
 1/6 anonim ***** válasza:
28%

Igen, lehet.

Bár úgy látom téged nem zavar, hogy ezrével szerelnek le a rendőrök.

2021. aug. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Középiskolai tanár vagyok. Bocs, de minek annyi emelt? Szívesen olvasnám az indokokat.

Egyébként láttam már ilyet, 3-ból emeltezett a lány, egyik sem sikerült jól... ha nagyon tehetséges vagy, max. 2, amit próbálnék egy évben.

Ha az az indokod, hogy később szeretnél olyan szakra menni, ahova másból kell emelt, akkor jó, ha tudod, hogy az első diploma megszerzése után már nem az érettségi eredményeiddel felvételizel.

2021. aug. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
2 emeltnél többet ne vállalj be. Teljesen felesleges
2021. aug. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van mindenkinek, 2 emeltnél több felesleges, pláne, ha van nyelvvizsgád is. Minden szak maximum két emeltet kér, de inkább egyet, plusz nyelvvizsgád, de valahova még nyelvvizsga sem kell, mint bemeneti feltétel. Hova akarsz menni? NKE? Én is oda megyek, elég egy emelt nekem is + nyelvvizsga.
2021. aug. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
lehet, de 2 emeltnél többet ne válaj be
2021. aug. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2 emeltnel tobb egy evben nem erdemes. Maximum akkor, ha az angol lenne a 3. es abban nagyon pro vagy, mert nem fog sikerulni olyan szinten mint amennyire varnad. Mondjuk nem tudom mit varnal el magadtol, de nem gondolom hogy kelloen feltudsz keszulni az emeltekre ennyi ido alatt. En orvosira jelentkezek majd, de egyik evben csak az angol-biosz emeltet csinalom es csak jovore a kemiat, egyaltalan nem erzem biztonsagosnak azt, hogy az utolso evre hagyod ezeket. Nem tudom mikbol szeretnel emeltezni, feltetelezem, hogy az alap erettsegi targyakbol. Ezek tobbnyire egyszeruek, kello odafigyelessel az oran meg nehany nap seggelessel otthon nagyon szep eredmenyeket lehet osszehozni.
2022. febr. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!