Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 11.es vagyok. Úgy érzem...

11.es vagyok. Úgy érzem elvesztegettem az éveim az érettségire. Az tudok jelentkezni szakközépbe? Nem érdekel ha újra kell járnom a 9.et 18 evésen. Igy érzem az érettségi nem sikerülne. Másrészt meg több személyes okból mennék el.

Figyelt kérdés
Mi a menete ? Oké beszélek az igazgatókkal. Mennyi az esélye hogy engem olyan szakra raknának be amire szeretnék jelentkezni? Mert csak akkor ráknak be ha van hely.

2021. márc. 25. 02:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj ez nem túl jó ötlet!

Nem azt mondom, hogy maradj a régi iskolában, át lehet menni utolsó évre máshova. Azért egy 2-3-as érettségit összehozni nem nagy tudomány.


A szakközépiskola, az mai nevén technikum, szintén érettségivel + szakma szerzéssel zárul. Ha azt elölről kezded, az 5 éves képzés. Az összes technikumban tanulható szakmát le lehet tenni érettségi után 2 év alatt akár nappalin, akár estin. Tehát 3 év múlva végzel is.


Ha szakmunkás iskolát keresel, akkor ott érettségi valóban nincs, viszont az 3 éves képzés és valami nagyon alap szakmai bizonyítványt kapsz (pl kőműves, burkoló).


Tehát 3 évet minimum tanulnod kell még! És azért nem mindegy, hogy érettségi+technikusi bizonyítványt szerzel, vagy egy sima szakmunkás bizonyítvanyt.


Te nem így látod?

2021. márc. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Baromság lenne. A felén már túl vagy.
2021. márc. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem nehéz az érettségi szóval én is azt tudom javasolni, hogy mindenképpen rakd le. Nekem is 18 éves koromba ugrottak be a legostobább ötleteim, hogy inkább ott hagyom a sulit, elmegyek dolgozni aztán életem végéig taxizni fogok. Hát 1 év alatt annyit változtam, hogy jelenleg egyetemre készülök.


Az érettségi pedig mint írták felettem tényleg nem nagy tudomány. Pl. Egy biológia emelt érettségit is le tud tenni az ember 2-esre minimális tudással és egy kis józan ésszel, ahogy elnézegettem a feladatsorokat.


Márpedig a biosz az egyik legnehezebb vizsgatárgy, gondolom ez nálad szóba sem jön, a többi tantárgy amiből érettségizni kell az meg mégegyszerűbb.

Törihez forráshoz van szükséged értőolvasásra + tudd használni az atlaszt és simán 3-asra is megírhatod anélkül, hogy bármi erőfeszítést tennél érte. Mateknál a függvénytáblázatból egy kettest bárki szintúgy összehoz. Magyarból meg szintén szövegértés illetve az érvelés az nagyon könnyű (saját véleményed megfogalmazod a felvázolt témáról), a verselemzésből meg néhány pontot összehozol még józan ész nélkül is mert tulajdonképpen csak felvázolod saját szavaiddal a novellát amit kapsz, ennyi a lényege.

Mondok egy példát: (...) sétálgattunk fel-alá a narancsos égbolt alatt (...)

Ilyenkor leírod, hogy a műből egyértelműen kiderül az is, hogy este játszódik amelyre az alábbi mondatból lehet következtetni: (itt beidézed a műből ezt a részletet)

Tulajdonképpen már kaptál is rá egy pontot.

2021. márc. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd ott az érettségit szerintem egy szakmai vizsga nehezebb mint egy érettségi rakd le az érettségit mindenképpen
2021. márc. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!