Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan oldhatnám meg, hogy...

Hogyan oldhatnám meg, hogy főállás mellett nappali egyetemi képzésen vegyek részt?

Figyelt kérdés
Szeretnék nekifogni az msc-nek, viszont az adott szakból (vegyész msc Budapesten) csak nappali képzés van. Jelenleg egy laborban dolgozok főállásban, ahol az éjszakai műszak nem megoldható. Tudom, persze, váltsak állást, köszi...de mégis milyen lehetőségek vannak, hogy kenyérre is jusson és "suliba is járjak"? Duális képzés vegyész msc-n nincs (legalábbis nem találtam), az állásokat nem váltogathatom találomra addig, amíg valamelyik cég támogat ebben, illetve a mostanit is csak egy biztos megoldás miatt hagynám ott (tehát nem egy éjszakás műszakos gyár miatt, ahol szórják kifele az embereket) Tud valaki valamilyen programról, ami segíthet nekem ebben? Előre is nagy köszönet!

2021. aug. 25. 20:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel egyszerre két helyen nem tudsz tartózkodni, ezért erre semmi esélyed sincs.

Illetve ha a munkahelyed a képzés idejére fizetésnélküli szabadságot ad, akkor nem kell bejárni dolgozni, csak az egyetemre. A kérdés, hogy akkor miböl élsz meg.

2021. aug. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40%
Ez így sajnos nem fog menni. Ha van párod, beszéld meg vele, hogy kb. másfél évig most tanulnál nappali tagozaton, utána pedig több pénzt keresnél. Mi így voltunk. BSc után mondtam a feleségemnek (akkor még barátnőmnek), hogy ne szarakodjon junior állásokkal alacsony fizuért, menjen nyugodtan egy minőségi nappali mesterképzésre, addig meg élünk az én fizetésemből. Kb. egy év volt, amíg valóban 0 Ft jövedelme volt, utána voltak munkái, a diplomázás után két évvel pedig már több, mint kétszeresét keresi meg az én (amúgy szintén átlag feletti) fizetésemnek.
2021. aug. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2, milyen ez a jó szak?
2021. aug. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
#3. Igazság szerint kettőt is tanult, az egyik a statisztika volt (ELTE), a másik a pénzügy (Corvinus), utóbbit már esti tagozaton...és elég durván megérte, anyagilag is, meg amúgy is.
2021. aug. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
97%
Ha nagyon nagyon megérné az a mester, én lehet, diákhitelt vennék fel és úgy járnék be tanulni. Nem tudom, neked ez a mester mennyire éri meg hosszútávon.
2021. aug. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5%
3as vagyok, köszi 4es. Ezekkel tényleg jól lehet keresni. Jó választás volt! ;)
2021. aug. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!