Minek tanuljak tovább?

Figyelt kérdés

Az igazat megvallva nem tudom minek tanuljak tovább.

Rossz tanuló nem vagyok, és elszánt vagyok sokat tanulni, és egy jó érettségit írni, ugyanis idén érettségizem majd. Választott tantárgyam az emelt földrajz, de hat nemtudom jól valasztottam e. A tárgyat magát szeretem, de nem találtam olyan egyetemi szakot ami nagyon érdekelne. Lehet nem néztem át alaposan. A földrajz maga érdekel, ezzel milyen iranyba lehet menni? Szert ezt kerdezem először, mert ebből érettségizem.

Másrészről ha en nem akarok egyetemre menni, van ertelme inkabb elmennem szakmat tanulni? Nem sok minden van ami nagyon magával ragad, de van nehany ami valamennyire erdekel. Ilyen a fodrászat. Szeretek hajat nyírni, de nemtudom megtudnék e élni belőle. Fontosabbnak tartom számomra, hogy szeressem is amit csinalok, de azert ehen halni sem akarok. Szeretnék jól élni. Es nemtudom a fodraszattal van e lehetőségem úgy élni ahogyan en szeretnék. Vagy valami teljesen más szakmát tanuljak ki? Menjek el heggesztőnek? Jobban foglalkoztatnak a fizikai munkák. Ezt nem ugy ertem, hogy megakarok szakadni, de nem akarok feszt egy irodaban ulni. Erdekelnek az allatok is. Talan ez kapcsolódhatna a földrajzhoz. Vagy nemtudom, váltsam ki a vállalkozóit, ha esetleg fodrász lennék és legyek abban? Vagy asztalos mondjuk? Már a tanáron is gondolkodtam, de félek, hogy nem élnék meg belőle. Olyanokat hallok, hogy nagyon rossz a fizetésük. Habár osztályfőnök nem rossz autóval jár, úgyhogy nem tudom miről beszélnek. Meg ag összes tanárnak 3-10millios autoja van. Es mondjuk egy földrajz-tesi tanarnak eltudnam magam képzelni. Autók erdekelnek nagyon. Sok szakot neztem egyetemen, de minhez fizka, pf. Kar ,hogy nem szeretem. Vagyis erdekes, de utaltam a tanar orajara jarni. Mindegy ne részletezzuk ezt. Nem megy es kesz. Auto villamossagi viszont? Vagy egy autoszerelo szakma?

Mivel lehetne jól keresni? De mindenek előtt azt figyelem mit is kedvelnék csinálni.

Szeretek alkotni, vagy emberekkel foglalkozni. Meg hát azért szeretném a csaladomnak is megadni amit megerdemelnek, megteremteni a jólétet. Mit érdemes tanulni? Minek van ertelme? Inkabb egyetem, vagy fosuli, szakma? Gondolom a legelején gyenge fizetésem lesz. Alig 200-220, vagy hat addig nemtudom, hogy lesz a minimalber, ugye 25 eves korig nem kell adozni, szoval bruttot kapnek, nemtudom az mennyi, legyen most kb 260.000, na ennyi fizetessel ha elkezdek valamit is jo, csak idovel szeretnem fejleszteni magam, es nem akarok itt megragadni. 4-500 ig jó lenne elmenni. De azert meg is akarok dolgozni. Ha kell 12 oraban is néha.

Valami kis tanacs? 18/f



2021. aug. 27. 01:17
 1/9 A kérdező kommentje:
Jaj bocsi, a bruttó minimalber most 167k jövőre meg tan 200. Na de ez a lenyegen nem változtat.
2021. aug. 27. 01:23
 2/9 A kérdező kommentje:
Sokat furdalnak amugy a gondolatok, hogy merre menjek tovabb.
2021. aug. 27. 01:24
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne idegen emberek mondják meg, hogy mi legyél hisz neked kell végig csinálni az egyetemet, majd dolgoznod benne, s nem nekünk. Alaposan nézegesd meg a felvit, rágd át az összes egyetemet, karokat, szakokat, hogy mik a lehetőségek, mik kellenek azokhoz és te hogy állsz.


Autószerelő szak nincsen az egyetemen, csak műszaki kar járműnérnök szak. Ide nagyon jó matek kell, hiszen mérnöki kar. Azt hiszem fizikájuk is van. "Nem szereted" - mindenért áldozatokat kell hozni és nem véletlenül része a szaknak. Az orvosin sem lehet biológia nélkül lediplomázni.😄

"Mivel lehetne jól keresni?" Hát ha így állsz hozzá és ez az elsődleges cél akkor semmivel de mégis mindennel. Az ügyességeden, kitartásodon múlik, az ügyességed pedig azon mutatkozik meg, hogy szereted -e azt amit csinálsz.

Ha nézegeted a karokat látod mik érdekelnek, vannak leírások, hogy mit tanulnak az adott szakon. Számomra elképzelhetetlen, hogy ne tud még kicsit sem mik érdekelnek, miben tudod elképzelni magad, mit csinálnál szívesen avagy mi az amiért áldozatot hoznál. Nem szereted annyira az autókat, hogy mérnök váljon belőled egyszer. Pedig hidd el egy mérnök jól keres, magasabb rangban is van, mint egy "mezei" autószerelő. Akarat. Szorgalom.🕊️


Egyébként úgy tudom OKJ-s képzések már nem induknak, csak technikumok. Nézd meg ezeket is, hogy mik indulnak majd szeptemberben, mik a feltételek és van -e olyan ami tetszik. Nem muszáj mindenáron egyetemre menni, csak azért, hogy egyetemista legyél. Amúgy meg egyáltalán nem érdekel az amit tanulsz és csak kínszenvedés lenne az a 3-4 éved. Az időpocsékolásról meg ne is beszéljünk még ha esetleg el is végznéd így. 😄


Az élet nem habostorta, üdv az ÉLET-ben! Sok sikert kívánok neked!✨


Ha bármi kérdésed van írj nyugodtan, ha tudok segítek szívesen. :)

2021. aug. 27. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Hat nezegetem a felvit. Kiemeltem azert, hogy elsősorban azt nézem mi az amiben jól erezném magam, a pénz másodlagos.
2021. aug. 27. 02:32
 5/9 A kérdező kommentje:
Elmegyek polgarmesternek, aztan pályázok, felveszek milliardos EU támogatást es epitek egy falut
2021. aug. 27. 02:33
 6/9 A kérdező kommentje:
Csak viccelek.
2021. aug. 27. 02:33
 7/9 A kérdező kommentje:
Egyébként amiket írtam érdekelnek valamennyire. Csak nemtudom megélnék e belőlük. Hidd el nem olyan jó az, hogyha nincs mit enned hónap végén. Tudom az milyen, és szeretném a jövőben elkerülni. Szeretnék érte meg is dolgozni rendesen. Hát igazából ezek erdekelnek, de nemtudom merre van a legnagyobb értelme menni. Inkabb egyetem, vagy szakma a jobb? Mire van nagyobb kereslet?
2021. aug. 27. 02:37
 8/9 anonim ***** válasza:

Tanulni mindig lehet.

Egy fodrász tisztességesen meg tud élni,ha szeret dolgozni.

Ugyanez érvényes minden szakmunkára is.

Viszont a rendes bejelentett állások jelentős része diplomát vár el.

Szóval én lehet szereznék egy felsőfokú képesítést,ami érdekel, mellette pedig valami OKJ-s szakmát.

Szerencsés,ha tudsz több lábon állni.

2021. aug. 27. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 EVA800 ***** válasza:
Ha esti munkarendu az is esélyes az allaspalyazaton
2022. jún. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!