Hogyan lehetek csillagász?

Figyelt kérdés

Már kisebb koromban eldöntöttem, hogy szeretem az űrt, és azt tanulmányozni. Fizika, Matek, és mindegyik másik tantárgy jól megy. A kérdés a következő:

Hová mehetnék tovább tanulni? Már utána jártam, viszont csak egyetemeket találtam, de nekem még csak Gimi, vagy középsuli kéne. Ha ez számít, akkor Miskolc környékén élek.



2021. aug. 30. 15:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Gimnáziumba, utána egyetem alapszak és később mesterszak.
2021. aug. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj (szülői és tanári segítséggel) utánajárni, hogy hol fektetik a legnagyobb hangsúlyt a matematika és a fizika oktatásába a közeledben lévő gimnáziumok közül, és próbálj az egyikbe bekerülni, majd ezt a két tárgyat fakultáció keretében igyekezz emelt óraszámban is tanulni (ha valahol indul matek-fizika, vagy természettudományos osztály, az még jobb). Miskolcon leginkább a Földes Ferenc Gimnáziumot ajánlom. Bármelyikbe is kerülsz, az órai anyagokon túl érdemes szabadidődben is ismerkedned a témával, és persze sok-sok matematika és fizika példát gyakorolni. Amikor majd a felsőoktatásba felvételizel, a fizika vagy a földtudományi alapképzési szakra kell megpróbálnod bekerülni, hogy az alapképzés elvégeztével sikerrel felvételizhess a csillagász mesterképzésre. Csillagász szak jelenleg két egyetemen indul az országban: az ELTE-n és az SZTE-n, de ezzel még ráérsz pár év múlva törődni.
2021. aug. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%

Nem ajánlom.


Rettenetesen kevés itthon a lehetőség ilyen végzettséggel.


Pl.: Volt általános iskolás tantárnőm lánya csillagásznak tanult. Nem tudott elhelyezkedni és most a Tescoban dolgozik eladóként már azt hiszem 10 éve.


Nem tudom, hogy ez mennyire fedi a valóságot. Lehet csak egy extrém példa, de mindenesetre én nem választanám ezt a szakirányt ha érdekelne sem.

2021. aug. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#3. Az akkor is egy marha jó szak, ha véletlenül nem kifejezetten csillagászként helyezkedik el az ember, Tescoban dolgozni pedig már egy fizika alapképzés után sem kell soha az életben senkinek. Az általad leírt sztori valahol nagyon durván sántít. Én erről a szakról nem beszélnék le senkit, mert épp az az igazság, hogy nehéz olyan szakmát mondani, amivel annyi lehetősége van az embernek, mint ezzel, feltéve, hogy fel tudja dolgozni, hogy lehet, hogy végül nem kifejezetten csillagászként találja meg a számítását. De akár összejöhet az is, elvégre csak a többi csillagásszal kell versenyeznie, és nem muszáj az ország határain belül sem maradnia.
2021. aug. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek! :D
2021. aug. 30. 18:23
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek, hogy ezt tényleg nincs értelme itthon csinálni. Viszont ha Amerikában kijutsz egy egyetemre, ahol ilyen irányba tanulsz tovább, akkor lehet is kezdeni valamit vele. Én Székesfehérváron jártam csillagász szakkörre. Volt 90 éves csillagásztól, gimnazistáig. Igazából nem tudom elképzelni mit csináltak ott minden pénteken. Amikor az interstellar új volt, akkor jártunk mi is, és az volt sokat a téma. De azon kívül? Új felfedezéseket tenni nem tudnak, nincs felszerelés, elavult az egész csillagvizsgáló is. Nagyon depresszív arra gondolnom, hogy azok is csillagászok és fingom nincs mit kezdhetnek magukkal.
2021. szept. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6. Mondjuk végzett magyar csillagászként lazán dolgozhatnak bárhol a világon, ha erre rászorulnának.
2021. szept. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!