Hogy legyek jobb matekból?

Figyelt kérdés

Olyan kérdésem lenne hogy matekból hogyan tudnék 3/4es lenni. Most fogok felvételizni, évvesztesz vagyok és sajnos az egész felső tagozatban nem ment a matek. Konkrétan semmi. Függvények azt egyedül tudom a geometria 5. Osztályos szintje megy csak. A három év alatt 4-3-2-re ment le a matek tudásom. Minden másból 4/5-ös vagyok. Egészségügyi suliba szeretnék majd jelentkezni mentőápolónak de mivel ha leérettségizek utána a mentőállomáson is megkapom a szakmát így előtte lehet autószerelőnek tanulnék.

Bármi tippet a matekkal kapcsolatban elfogadok szívesen vagy valami rövid összefoglalót a matekkal kapcsolatban például százalék számítás vagy ilyesmi ami lesz 8. Osztályban. Ha bármit is számít lány vagyok.

Köszönöm szépen. :)


2021. aug. 30. 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Próbáld meg megérteni.

Ehhez alapokat sem árt újra átvenni és jól megérteni.

2021. aug. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Keress egy magántanárt. Sokat segít.
2021. aug. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Magántanárt nem tudok keresni és nincs olyan aki tudna segíteni. Az alapokat pedig nem tudom azt se, hogy micsoda hogyan mit vegyek át. Köszönöm szépen
2021. aug. 30. 18:09
 4/9 anonim ***** válasza:
Miért nem tudsz keresni? És mi az, hogy nincs olyan aki tudna segíteni? Ezt most hasraütésből mondod?
2021. aug. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mateking.

Sok- sok gyakorlással.

2021. aug. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Miért nem tudsz magántanárt keresni?

Mert akkor kb. sehogy. Ha tanár magyarázatával nem tudtad megérteni, akkor magadtól még annyira sem fog menni. Felnőtt fejjel még esetleg el lehetne valamivel könnyebben sajátítani az anyagot egymagad, de gyerekként szinte lehetetlen.


Ami viszont biztos, hogy a továbbtanuláshoz a központi felvételi az egyik legfontosabb. A korábbi évek feladatsorait megtalálod az interneten és ingyenesen le is tölthetőek. Azokat a feladatokat megoldva rá tudsz jönni, hogy mi nem megy és talán utána is tudsz nézni a dolgoknak, aztán vagy megérted, vagy nem. A semminél több.

2021. aug. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen a 6-osnak az értelmes válaszát. Magántanárra nincs pénz. Már rengetegszer kérdeztem a szüleim nem szeretnének fizetni. Várom a válaszokat még köszönöm.
2021. aug. 30. 19:02
 8/9 anonim ***** válasza:
Így sajnos nem egyszerű, de próbáld meg az iskolai könyvtárban megkeresni a Mozaik Kiadó Sokszínű matematika 5. osztály c. kiadványát (vagy amiből korábban tanultatok), otthon pedig elkezdeni gyakorolni egy füzetbe, amíg nem megy stabilan (nem kell persze minden feladatot megoldani, de gyakorolj minden témakört), aztán a 6., 7., 8. osztályossal ugyanez.
2021. aug. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2021. aug. 31. 08:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!