Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan legyek egy kicsivel...

Hogyan legyek egy kicsivel jobb matekból?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy matekot nem nagyon értem.most jelenleg kilencedikes vagyok a matek jegyeim (már ha érdekel) egy kettes,4 egyes és egy hármas amit nem tudom,hogy szereztem de valahogy megvan, a kérdésem az,hogy hogyan legyek 2 vagy hármas matekból mit csináljak? Olvastam egy másik kérdésnél,Hogy ha sokat gyakorolok akkor menni fog és aztán mégtöbbet és már télleg jól fog menni. Igaz ez? Csak gyakoroljak vagy mást is csináljak? Tippeket kérek köszönöm!
2013. nov. 19. 21:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak ismételni tudnám magamat, de arra itt van az alábbi kérdésre adott válaszom, ami jelenleg a 4.

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudoma..


Továbbá nagyon ajánlom még És 2xsü Mester válasza a belinkelt kérdésnél: http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__49..

2013. nov. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Esetleg ha a gyakorlást nem tartod elégnek, konzultálj. Kérj segítséget vagy egy jó matekostól az osztályból, hogy mutasson trükköket, gondolkodási módszereket, hogy ő mi alapján oldja meg a feladatokat (egy piros pöttyösért cserébe). Vagy kérd meg a tanárt, hogy bizonyos feladatoknál mutasson neked több megoldást, hogy könnyebben rájöjj a gondolkodásmódra.

Mivel a matekben' nem csak egyféle megoldás létezik egy problémára, ezért a bővített látásmóddal könnyebben összeállhat egy kép a megoldások felé.


7 - 12. évfolyamban, de még egyetemen is sokat segített Obádovics József Gyula bácsi Matekmatika c. könyve. Általános iskolában talán még kicsit erős, de érdeklődőknek még olvasmányos élménynek is jót tesz. ('96ban 50 zsömle ára volt antikváriumban.)


Hanyadik évfolyamos vagy?

2013. nov. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
0%
Hát, ha nincs érzéked hozzá, akkor hagyd az egészet. Végülis még egyszer megszületni úgysem tudsz.
2013. nov. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kérdező,az előző válaszát hagyd figyelmen kívül

Nincs olyan hogy "hagyd a fenébe a matekot",ha egyetemre akarsz menni és hasznos dolgot tanulni mindenben jelentős részt foglal el a matek

Nincs olyan hogy nincs érzéke hozzá

Van aki gyorsabban megérti,másoknak ez lassabban megy,de BÁRKI képes jó lenni belőle ha elég energiát szán rá

Csak egy egyszerű titka van:gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás!!

2013. nov. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!