Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME-VIK specializáció választá...

BME-VIK specializáció választás. IIT vagy TMIT? (villamosmérnöki)

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Már sok ilyen jellegű kérdést végigolvastam, így nagyjából kialakult egy kép a különböző specek alatt, azonban merültek fel bennem újak.

Leginkább az okos házak/város/.. illetve az ipari automatizálás(PLC,..), ami úgy érdekel.

Így az irányítórendszerek(IIT) és az infokommunikációs rendszerek (TMIT) között gondolkodom.

A releváns tárgyaim és a hozzátartozó jegyeim:

Digit 1-2 : 2-2

Elektro 1: 3

Prog 1-2: 4-4

(Jelek 1-2: 3-3)

Informatika 1-2: 2-4


Nem igazán remekeltem semmilyen IIT által oktatott tárgyból, de az átlagom meglenne a specre (legalábbis az eddigi átlagok alapján). Annak ellenére, hogy nem sikerültek jól, tetszik és itthon hobbiból szoktam Arduinoval játszadozni, illetve dolgoztam ipari aut.-sal foglalkozó cégnél és nagyon is tetszett.

Mennyire lenne húzós ilyen tudással felvértezve az irányítórendszerek ágazat?

Esetleg TMIT és mellette párhuzamosam, otthon tanulnám a másik spec. anyagát?



2021. szept. 1. 19:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
IIT-nél még a TMIT-tel is jobban jársz. Igazából, szabválnak felvehetsz PLC-s tárgyat, vagy vehetsz magadnak otthonra egy kezdő szettet, és elkezdhetsz magadtól tanulni. Annyira nem számít, hogy ezek közül melyik specre mész. Ami számít, az az hogy idejekorán kezdj el gyakornokoskodni egy szimpatikus cégnél, illetve otthon szedj fel minél több tapasztalatot mellette hobbiprojektekkel.
2021. okt. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ!

Útközben nézegettem diplomaterveket és realizáltam, hogy mindegyik szakirányom van olyan vagy azzal kapcsolatba hozható téma, mint a fent említettek.

Így inkább azt kérdezném ( a válaszodból gondolom van némi tapasztalatod :-) ), hogy véleményed szerint melyik szakirány (+ágazat) éri meg a legjobban BSc-n? MSc- t a kandón szeretném folytatni (az azt./irányitást/energes részen) levelezőn majd munka mellett, ha ez számít :).

2021. okt. 3. 00:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Igazából, ami számít, hogy magadnak plusz munkát/szenvedést ne csinálj, vagyis ne arra menj, ahol már előreláthatóan olyasmit kell tanulni, amivel nem szívesen foglalkoznál később, vagy olyan ember tanítana, akit kifejezetten nem bírsz.

Igazából nem a specializációt nézik a munkábaállásnál. Ott általában szakdogáról, projektekről kell beszélni, illetve az adott témakörhöz szorosan kapcsolódó kérdésekkel találkozhatsz még. Én autóiparban helyezkedtem el, közvetlen kollegáim között vannak mindenféle specializációról, sőt még mérnök-infósok is. BME-OE egyaránt. Kevesebbet számít a specializáció, mint gondolnád. Én amúgy MIT-es voltam, de TMIT-ről, IIT-ről, AUT-ról is van több ismerősöm. Én nem bántam meg, kedveltem a MIT-es oktatók többségét, illetve a tárgyaikban sem mentek kifejezetten a szívatásra, mint IIT-n.

2021. okt. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!