Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire fontos a középiskolai...

Mennyire fontos a középiskolai matek az építészmérnők szakhoz?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék építésznek tanulni a tervezés része miatt de nem vagyok valami erős matekos (3-as voltam minden évben) és a karantén csak rontott a helyzeten. Van rá esély hogy így is menne vagy csak megszenvednék vele?

2021. szept. 7. 21:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagy szenvedés lesz, de valaki erősítsen meg, mert nem ezen a szakon vagyok.
2021. szept. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%
Nem építészmérnökin vagyok,hanem villamosmérnökin,de elégé hasonló a matekunk.Nekem se voltak túl erős alapjaim,éppen 4-es voltam.A nyaramat rá áldoztam magantanár segítségével és eddig megvagyok.Komplexszámokkal haladtam előre,az is megy.Szval szerintem a felzárkózás nem lehetlen,csak sokat kell beletenni.
2021. szept. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha gimi végéig sikerül egy emelt 5-ös (60 %+), akkor megérheti megpróbálni. 60 % még egyáltalán nem számít jónak, de egyetemi belépőnek elég, de fel kell kötni a gatyát, mert számos tárgyban van számolás. Fizika ugyanez.
2021. okt. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
58%
Debrecenben elsőéves építész mérnök vagyok. Nincs matek óránk és azt mondják nem is lesz. Épitőanyag ismeret van ami hajaz a fizika felé . Később a statika lesz ami még azt mondák nagyon kemény lesz. Épületszerkezttan amiben van matek de az alap józan paraszt ész eddig be vált.
2021. okt. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Akármit is hallottál, én tapasztalatból mondom, hogy gyúrj rá erősen a matekra és a fizikára, meg lehet úgy is csinálni, hogy ezeket nem teszed meg, csak rohadt nagy szívás lesz még a rajzolás mellett még ebbe is időt fektetni. Kis kitérő: Nem tudom, hogy hová tervezel felvételizni, de pl. a bmen nagyon nagy szükség lesz arra, hogy a “művészi vénád “ is előjöjjön! Erre készítsd fel magad előre, mert a térkomp-épalap kombó talán elsőre még sokkolóbb is lehet, mint a reál tárgyak, amik tanulhatók.
2021. nov. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!