Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minden szakmát/munkát neve...

Minden szakmát/munkát neve meg lehet unni 30-40 év után?

Figyelt kérdés
Kitanultam egy szakmát amit szeretek és elkezdtem dolgozni benne , de anyum egyfolytában azt hajtja tanuljak valami mást mert ezt amit most csinálok meg fogom unni nem fogom életem végéig csinálni. Jó felfogás ez? Van olyan szakma amit ne lehetne megunni ?
2021. szept. 9. 14:06
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Van, aki 2 hónap után megunja. Van aki meg lehúz benne 60 évet és a végén is szereti még. Ez inkább személyiségfüggő és nem szakmafüggő. De emellett az is igaz, hogy azokat a munkákat, amik folyamatos változással járnak (pl. elektronikához kapcsolódóak) nehezebb megunni.
2021. szept. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

Embertípustól függ, nem a szakmán. Van, aki nagyon jó monotonitástűrő, így még a legegyszerűbb munkával is elvan és szívesen csinálja bármeddig. Másnak több szüksége van a szellemi munkára és arra, hogy lekösse valami agyilag, viszont ha azt csinálja, ami érdekli, akkor a végtelenségig elvan vele és még szabadidejében is azt nyúzza öncélúan. És van az, aki igazán nem tud elköteleződni semmi mellett, ugrál ide-oda, váltogatja a szakmáit vagy új dolgokba kezd időnként.


Aki rá tud fixálni valamire, az sosem unja meg, aki nem, az nagyon könnyen elunja azt is, ami tényleg érdekelte.

2021. szept. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem itt másra gondolt a költő, pl nehéz dolgokat emelsz a szakmád során, majd hirtelen valami megváltozik és már nem tudod azt csinálni, de milyen jó, hogy van más amit csinálhatsz és ott nem kell emelni.


Futurisztikus: a jövőben a robotok festik ki a házat, de villanyt nem tudnak szerelni stb stb

2021. szept. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
60%

Azt kétlem, hogy 6o évig ugyanazt csinálod, és szeretni fogod.


Hiába érdekel valami, ha egy idő után nincs benne újdonság. Lehet elviseled, de hogy 60 év után nem fogod szeretni, az fix. Legflejebb átlendülsz a kiégésen, és megszokod, és a szokás, rutin hiánya fog gomdot okozni.


Nem véletlenül nem maradnak az emberek egy pozícióban, vagy cégnél. Kell a fejlődés, kell a más tevékenység. Még ha csak "látszat is" pl. könyvelő. Máshol is könyvelsz és számlákkal dolgozol, de ad változatosságot, ha 10 év építőipar könyvelés után a gyógyszeriparban könyvelsz.

2021. szept. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!