Töri vagy magyar fakt?

Figyelt kérdés
A magyart szeretem, mindig könnyen tanultam és viszonylag érdekelt is, nagyon szeretek olvasni is, a kötelező olvasmányokat is szerettem. A törit soha nem szerettem, viszont mindenki azt mondja, hogy emelt szinten töriből könnyebb érettségizni, a magyar pedig az egyik legnehezebb, ezért gondolkodom rajta. Ezek alapján szerintetek melyik lenne a jobb választás?

2021. szept. 14. 15:21
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Nem nehéz, hanem nagyon szubjektív a magyar pontozása.
2021. szept. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Töri
2021. szept. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Magyartanár vagyok. Töri!!! A magyar tényleg nagyon nehéz, plusz, ha a helyesírásod nem tökéletes, máris meg vagy lőve 8 ponttal.
2021. szept. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
31%
Magyartanárként a plusz után vesszőt tenni nagyon csúnya dolog.
2021. szept. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
3 as az egyik tanár kollégád az országban már levitt az életről annyi minden van irodalomból....
2021. szept. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%

5, a hármas nem tanár, nyugodj meg. Emelt érettségin 15 a maximálisan levonható pontszám a hekyesírási hibák miatt, nem 8.


Sose fogom megérteni, mire jó hazudni itt

2021. szept. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%

Nekem is vontak le pontot anno érettségin a helyesírásra, wooow. Mea culpa, de tényleg.

Nem hazudok, tényleg nem lenne értelme.


Emelten is 8 pontot vonnak, pontosabban adnak, amennyiben jó a helyesírás. [link]


Egyébként tudni kellene azt is, hogy mikor fogsz érettségizni, ugyanis 2024-től új érettségi vizsgakövetelmények lépnek életbe.


#5 Na ja, nem lennék mostanában diák. 31 órám volt gimi utolsó évében, most a technikumba járóknak 38 körül van, gimiseknek 36 (felekezeti iskola). Szerintem embertelen.


Az új natot úgy harangozták be, hogy kevesebb tananyag, kevesebb óraszám. Nézzetek meg egy Irodalom 10 tankönyvet! Az előző, újgenerációs tankönyvhöz képest dupa a terjedelme, de ugyanannyi óra jut rá.


Agyrém.

2021. szept. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Régi kérdés, de azért leírom. Ha ennyire szereted a magyart, jól megy, szívesen készülnél rá pluszban, a törit viszont a hátad közepére se kívánod, mindenképp a magyart válaszd. Szeretik elvenni mindenki kedvét tőle, de akinek jobban megy a magyar, az szerintem ne menjen törire. Én is magyarból emelteztem, a töri csak szenvedés lett volna, meg nagy eséllyel sokkal rosszabbul sikerült volna. Ismerek olyanokat akiknek 85-95% közötti eredménnyel lett meg a magyar emelt, nyilván nem olyan lehetetlen jó százalékot összehozni ott sem. :) Nekem csak 78% lett, de az se rossz szerintem.
2022. jún. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!