Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Humán beállítottságúként,...

Humán beállítottságúként, magyar, történelem, nyelvek felé orientálódva van egyáltalán jó választás?

Figyelt kérdés

Többen leírták már itt, mivel az érettségizők többsége humán beállítottságú, ezért ezeknek a szakoknak a többsége telítve van, "túltermelés" van a friss diplomásokból.


A sokak által 'valódi tudást' igénylő piacképes reálra épülő szakok, melyek nyugaton is keresettek (mint programozó, matematikus, adattudós, gépész- és villamosmérnök, gazdaság- és pénzügymatematikai elemzés, banki és biztosítási matematikus) szóba sem jöhetnek, mint járható út.


A duplázásra tettem rá mindent, így van egy történelem 92% és egy emelt angol szintén 92%-os érettségi eredményem. A többi négyesen belül mozog a matekot kivéve ami 45%. Ilyen eredményekkel nem vennének fel külföldi egyetemre, az itthoniakon az összes szakot végig nézve egy sem esik bele abba a bizonyos 'érdekeljen- keresett legyen- elfogadható fizetéssel' metszetbe.


Ami a lényeg, hogy bármerre próbáltam lépni, zsákutcába futottam. Realizálnom kellett hogy a gazdaságnak nem a magamfajta emberekre van szüksége, az efféle eredményt merészség eredménynek nevezni. A nyelvtudásom a popularitása miatt nem ér sokat, így nincs különösebben semmi, amit felmutathatnék.



2021. szept. 13. 14:09
 1/6 anonim ***** válasza:
37%
Az egészségügyi pálya nem jöhet szóba? Gondolok például egy gyógytornász képzésre.
2021. szept. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

HR

Marketing

Gazmen

Nemzetközi gazdaság

Logisztika


De ha mindent végignéztél, akkor nem igazán tudom, mit vársz tőlünk. Igen, a humánosok élete nem olyan könnyű, mint a reálosoké, hogy az iskolapadból csak átülnek a jól fizető állásukba. De azért humán érdeklődéssel is meg lehet élni. Sőt, ha elvégez az ember egy bölcsész szak után valami reál-humán peremterületet (pl a gazdaság tud ilyen lenni), akkor sokkal jobban is tud keresni, mint aki csak a szakmai részt tanulta.

2021. szept. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%
Én a helyedben a nyelveket nyomnám ezerrel, mert azokkal jól el lehet helyezkedni pl.: cégeknél, multiknál, főleg, ha az ember valamilyen ritkábban használtat beszél.
2021. szept. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%

#2-es 45%-os matekkal elég merész lenne gazdaságra menni

Nem lehetetlen, de elégge megszenvedne a Mikroval,Analízissel, Vállalati pénzügyekkel és a Stattal. Persze meg lehet csinalni, de humános beálítottsággal extra időt igényel


Kérdező: én a helyedben csinálnék egy töri emeltet és jogra mennék

esetleg Pszichológia is szoba jöhet. Ezek az eredmények egyébként a társadalomtudományi szakokra lennének jók (nemzetközi tanulmányok,szociológia stb..) De ezek itthon nem értékesek, maximum akkor tudnál karriert csinálni ha külföldön végzed el ezeket és ott helyezkedsz el ( Dánia,Svédország és Ausztriában ingyenes az egyetem)

2021. szept. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
66%
Azért a gazdmen matekba nem pusztul bele senki. Legalábbis nem kellene.
2021. szept. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%

persze aki 70-80%-os matekkal jön az nem pusztul bele, de van bizony integralas,derivalas, linearis algebra, operaciokutatas,okonometria. Ezeket humán beálítottsággal nagyon nehéz megtanulni, de mint ismétlem nem lehetetlen


Egy neves egyetemen (BCE,ELTE) ezek vannak

persze egy olyan egyetemen ahol atrugdossak az embereket elhiszem, hogy nem pusztul bele senki

2021. szept. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!