Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt magyar és emelt angol...

Emelt magyar és emelt angol érettségivel minek, illetve hol érdemes továbbtanulni?

Figyelt kérdés

2021. szept. 14. 08:22
 1/3 anonim válasza:
Magyar-angol szakos tanár?
2021. szept. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Ezekkel a tantárgyakkal akár a pszichológia is jó ötlet lenne. (Én pszichológus szeretnék lenni és éppen én is angol-magyar emeltet szeretnék tenni)
2021. szept. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolom, hogy olyan jó ötlet az érettségik alapján szakmát választani. Természetesen értem, hogy valószínűleg nem csak ezek alapján választanál, de kicsit olyan, mintha fordítva állnál hozzá a kérdéshez. A legtöbben találnak egy nekik tetsző irányt, majd megnézik, hogy lehet oda eljutni, nem pedig fordítva. Nagyjából 40 évig kell majd dolgoznod, addigra pedig senkit nem fog érdekelni, hogy miből érettségiztél. Az a lényeg, hogy szeresd, amit csinálsz.

Egyébként a legtöbb bölcsész szakhoz jók szoktak lenni ezek a tárgyak, és igen, pszichológiára is. De mint oda járó hallgató csak annyit mondanék, hogy azt csak akkor válaszd, ha biztosan ezt szeretnéd tanulni, és van elég energiád az öt év egyetemen túl is képezni magad. De jobb ötlet hiányában nem célszerű elkezdeni ezt a szakot, mint ahogy sok más képzést sem.

2021. szept. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!