Ezekrol a sulikrol mi a véleményetek? Petőfi Sándor Gimnázium, Móricz Zsigmond Gimnázium, Széchenyi István gimi, II. Rákóczi gimi, Kosztolányi Dezső Gimnázium? Ui:most vagyok 8.os 4,5 tanuló és nemtom h melyik gimiket jelöljem

Figyelt kérdés

2021. szept. 15. 21:02
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
*eddig németet tanultam de most angol kezdő nyekre mennék. Köszönöm akik válaszoltak!
2021. szept. 16. 23:51
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha a nyelv a fő fókusz, és kéttannyelvű gimi is szóba jöhet, akkor nézd meg a III. kerületi Kőrösit. Itt van kezdő angol NYEK. Szuper suli, a lányom oda jár, nagyon szereti. Jól felszerelt iskola motivált diákokkal és tanárokkal. Baptista fenntartású, hetente egy bibliaismeret óra van, más vallási "elfoglaltság" nincs.

Ide 45 vitt pont mellett legalább 70-75 pontos írásbeli kell a korábbi évek ponthatárai alapján.

Szintén van angol kezdő NYEK a II. kerületi Szabó Lőrinc Gimiben, az is kéttannyelvű suli. Ezzel a sulival nincsenek tapasztalataink.

A Rákócziban az angol NYEK haladóról indul. Egy németesnek, aki angolt is szeretne tanulni, kiesik a Rákóczi, mert ott a haladó német mellé nem lehet angolt választani.

Van meg angol NYEK a Móriczbsn es a Petőfiben, de nem tudom, hogy ezek kezdő vagy haladó szintről indulnak-e.

Ha technikum is szóba jöhet, az I. kerületi Hunfalvy Közgazdaságit tudom ajánlani. Itt van kéttanos angol NYEK-es osztály. Ez a techjikum vetekszik az erősebb közepes gimikkel, idén ezen a tagozaton 158 pont volt az utolsó bejutó pontszáma.

A Budai Gimnáziumban is van angol NYEK, de az egy elég gyenge gimi, max. mentősulinak lehet jó.

Szintén mentősuli lehet a III. kerületi Kerék. Itt német NYEK-re tudnal menni, a másik nyelved lenne az angol. Itt úgy vannak kialakítva az óraszámok, hogy az 5 év alatt ugyanannyi angol óra van, mint német. Ide 50 pont alatti írásbelivel is van esély bekerülni.

2021. szept. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Még az aktuális beiskolázási tájékoztatók nem jelentek meg, azokat mindenképpen nézd majd meg, mert én a tavalyiak alapján írom. Előfordulhatnak változások.

A II. Rákóczi, a Móricz és a Széchenyi csak haladó angol nyekes tagozatot indít, kezdőt nem. Angolból van szóbeli felvételi is. A Kosztolányiban nincs angol nyekes osztály.

Kezdő angol nyekes tagozatok (először írom a fő nyelvet, utána a 2. nyelvet):


Petőfi Sándor Gimnázium: kezdő angol NYEK- haladó német (németből van szóbeli és magyar szövegértésből)


Tamási Áron Ált. Isk. és Gimnázium: neolatin osztályon belül: kezdő angol nyek - kezdő francia [link]


Újbudai József Attila Gimnázium: kezdő angol nyek - 2. nyelv: német kezdő, olasz kezdő, orosz kezdő. Lehet, hogy idén más 2. nyelv választási lehetőségek lesznek . (Nincs idegennyelvi szóbeli meghallgatás ezen a tagozaton. Szóbeli magyar szövegértésből, Kosztolányi novella)


Szabó Lőrinc Kéttannyelvű Általános Iskola és Gimnázium: a kéttannyelvű angol nyek osztálya kezdő szintről indul (a sima angol nyek nem kezdőről) -2. nyelv: német, spanyol, olasz jelentkezők számától függően indul. Két tanítási nyelvű osztályban nincs idegennyelvi szóbeli, szövegértést és a logikai kompetenciákat nézik a szóbelin.


Sashegyi Arany János Általános Iskola és Gimnázium: angol nyek kezdő és haladó szintről is indul. Szóbeli meghallgatás abból a nyelvből van, amit a tanuló az általános iskolában tanult (angol vagy német).- 2. nyelv: német, francia

2021. szept. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat<3
2021. szept. 18. 19:33
 15/16 anonim ***** válasza:

Én Móriczot ajánlom.

Nem tudom milyen szakra szeretnél jelentkezni. Én töri szakos osztályba jártam, minden tanév februárjában befejeztük az adott év könyvét, a maradék hónapokban pedig érettségis feladatokat vettünk. Történelem, irodalom, nyelvtan minden órán feleltünk és nagyon gyorsan haladtunk az anyaggal.

Mindenből indul fakultáció (meglepő, de van olyan gimi ahol nem), ami úgy működik, hogy nem délután plusz órában kell bejárnod, megvárni a faktot, hanem szétválasztják a faktosokat és ugyanabban az órában lemegy a fakt is, mint másnak a rendes óra.

Az épület nagyon szép és hatalmas. Van fizika, kémia, biosz előadó, két kinti kosárpálya, focipálya, teniszpálya. Jó a büfé, pizza, toast minden van (régen háromszög alakú sushi is volt:)).

Nyelvtanulás, én nagyon ajánlom, hogy valaki 6 vagy 5 osztályosba menjen, mert nagyon jó a nyelvtanítás. Húgomnak francia a második nyelve, abból érettségizett és oktvzett franciából.:)

A külföldi tanulmányutak is nagyon jók szoktak lenni, de ez nem kötelező (Franciaország/Belgium, Anglia, Olaszország, Spanyol szigetek stb.). 11-12.-ben minden osztály Erdélybe megy osztálykirándulásra.

Szerintem elég erős suli, mindenkinek a legjobb egyetem a cél. Van 1-1 kivétel, de ők általában egy évet halasztanak és utána mennek egyetemre.

Sokan mennek külföldre egyetemre, itthon orvosira, jogra, gazdasági szakokra.:) Sok sikert! Ha van kérdésed írj nyugodtan privátot!

2021. szept. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

A Széchényiről sok jó hírt hallottam. Voltam a szóbelin is, egyáltalán nem éreztem nehéznek, és nagyon rendesek voltak velem. Az épületre nem emlékszem milyen állapotban volt, de azt hiszem nekem nem volt semmi problémám vele.


Mindenki magyon szimpatikus volt a helyszínnel együtt, de ezek csak saját vélemények.

márc. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!