Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Angol emelt vagy töri emelt?

Angol emelt vagy töri emelt?

Figyelt kérdés
BGE-PSZK szakára szeretnék jelentkezni és tanácstalan vagyok, hogy miből emeltezzek. Angolból szinte mindent értek, angolul nézem a filmeket, dokumentumfilmeket stb. viszont megszólalni már kevésbé tudok, bizonytalan vagyok és inkább meg sem mukkanok. A történelem sem áll olyan távol tőlem, viszont úgy hallottam nagyon komoly elvárások vannak és félek nem tudom megtanulni 1 év alatt.
2021. szept. 20. 14:14
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Nézz meg egy angol és utána meg egy töri emelt érettségit. Amelyik picivel is jobban menne, mint a másik-->érettségizz majd abból.
2021. szept. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Átnézegettem, de tanácstalan vagyok:((
2021. szept. 20. 14:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Angol.

Egyrészt a nyelvtudással többre mész egy gazdasági szakon, mint a történelemtudással.

Másrészt egy nyelvi érettségire milliószor könnyebb felkészülni egy év alatt, mint a történelemre.

Továbbá te is mondtad, hogy az angol jól megy neked. Akkor miért ne tudnál jól megtanulni beszélni is az érettségiig hátralévő időben?

2021. szept. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is az angolt javaslom.


Nem tudom hány % a cél, de pl emelt angol esetén 60%-nál B2 komplex nyelvvizsgát kapsz, illetve az első nyelvvizsga (érettségi) esetében a befizetett pénzt vissza igényelheted.

(Idén az emelt angol érettségi 42ezer volt, jövőre ez nőni fog, mert minimálbérhez van kötve)


Töriből ilyen nincs.

2021. szept. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!