Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 25 évesen késő elkezdeni az...

25 évesen késő elkezdeni az orvosit?

Figyelt kérdés
Hiába a közgazdasági egyetem, nem érzem úgy, hogy megadott bármit, amire vágynék. Se az itteni morális alapok, se a tananyag nem tetszett. Egy előnye van, a nyelvtudásom nagyon jó. Mégis, olyan munkát akarok végezni, amit értékesnek látok. A családomban van orvos, látom, mivel jár. Mégis, mire orvosira bekerülnék (emelten érettségiznék addig), 25 lennék. Túl késő ez, vagy az orvosit így is meg lehet csinálni?

2021. szept. 21. 17:17
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem nem késő, ha az anyagi fedezet megoldott.
2021. szept. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%

szerintem tök jó, hogyha van közgáz végzettséged, ugyanis a félévi 850 ezer forint tandíj nem fogja befizetni önmagát, és 7 félévet már ellőttél a 14ből, tehát 5 félévet ki kell majd fizetned

tehát ez az álom 4,2 millió forintba fog neked kerülni, nem számítva az alternatív költséget, hogy te 3 évig keményen tanulni fogsz, és egy büdös forintot nem fogsz érdemben keresni


egyébként azzal nincs baj, ha 31 évesen avatnak doktorrá, orvos lehetsz, mert orvosból mindig több kell majd, mind amennyi rendelkezésre áll

nem véletlenül praktizálnak még 70(!) éves emberek is


azért nem ártana átgondolni, hogy mit is akarsz kezdeni ezzel a végzettséggel, ha már ennyi időt és pénzt bele kívánsz rakni


például segédápolónak vagy beteghordónak esetleg műtőssegédnek már holnap elmehetsz

egyébként az orvosi képzés első évének végén kötelező ápolástan gyakorlat van, ahol gyakorlatilag segédápolói feladatokat bíznak majd rád, tehát ki lehet próbálni ezt az egészségügyeseit

a státusz az semmit nem jelent, ezt hosszútávon nem lehet a státuszért csinálni

2021. szept. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
32%

csak mondom egy kezdő közgazdász nettó 300 forintot keres, én előbb anyagilag összeraknám az életemet, és csak utána játszanék orvososat 6 évig


Albert Schweitzer 30 évesen kezdett el orvosi tanulmányokat folytatni, mondjuk ő nem húzott vele lapot a 19-re.

2021. szept. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
1-esnek: érintetlenül megvan a 12 állami félévem, mert alapítványin voltam. Inkább amiatt aggódom, hogy mindenki 18-19 éves, és szakmailag is hátrány lenne, ha nem menne a korkülönbségből fakadóan a beilleszkedés.
2021. szept. 21. 22:03
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A korkülönbség nem akkora akadály. Az én évfolyamomon is voltak páran, akik pár évvel idősebbek, de nem igazán volt emiatt beilleszkedési gondjuk.


Vagy például harmadéves nyári gyakorlaton volt velem egy osztályon egy lány, akit addig nem ismertünk, mert másik orvosi egyetemről jött. Róla nem is gondoltuk volna, amíg nem mondta, hogy ő amúgy 29 éves és már van egy diplomája.

2021. szept. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%

Volt 40+-os évfolyamtársam. Orvosként dolgozik.


Szóval szerintem nem késő.

2021. szept. 22. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem késő. Egy ismerős a mérnöki diploma után ment orvosira. Most orvosi műszereket tervez, betegre keresi magát. Egy olyanról is hallottam, aki az orvosi és a színművészetit is elvégezte, csak nem tudom, melyiket előbb. Jár fellépni is. Mondjuk ezek egyedi esetek, de olyan egy csomó lesz, aki két tannyelvűből jön, eleve 20 évesen érettségizett, plusz kétszer vagy háromszor nekifutott a felvételinek, tehát eleve 22-23 éves vagy éppen passziváltatott pár félévet, szóval simán lesznek huszonévesek.
2021. szept. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bárcsak 25 lennék, kettőt se gondolkodnék rajta és mennék! Én már 40 leszek hamarosan, ez a hajó számomra elment annak idején, amikor nem volt meg a körülmény hozzá, de 25 évesen fel sem tenném a kérdést, addig tolnám, míg el nem érem. Azt mérd fel, hogy a lehetőségeid adottak-e, anyagiak, támogatás, elszántság, mert nem kevés idő és pénz. De egyébként szerintem nem késő, egyáltalán.
2021. szept. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges az aggodalmad, hogy hány évesek lesznek körülötted, te csak magadra kell, hogy koncentrálj. Egyáltalán nem késő. Csak abban légy teljesen biztos, hogy ezt akarod csinálni, mert amúgy semmilyen más szempontból nem éri meg.
2021. dec. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!