Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 25-26 évesen, második szakként...

25-26 évesen, második szakként elkezdenétek az orvosit, ha ez lenne az álmotok?

Figyelt kérdés

23 éves, másodéves egyetemista vagyok, azonban egyre inkább azt érzem, hogy egy nagy lehetőséget hagytam ki az életemben, amikor nem orvosira felvételiztem (és ennek megfelelően nem az emelt biológia, kémia érettségikre készültem végig), pláne úgy, hogy eleve 21 évesen kezdtem az egyetemet.


Jövőre végzek, utána mindenképp szeretnék dolgozni, mellette (valamint már egyetem mellett) felkészülni az emelt érettségikre.


Szerintetek volna értelme belevágnom, vagy 25-26 évesen már késő? Tanulni talán sosem késő, de az orvosi pálya egy élethivatás, és későnek érzem a váltást.



2018. máj. 9. 04:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
nem késő, üdv
2018. máj. 9. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
nem késő
2018. máj. 9. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Személy szerint én nem kezdeném el.

Nem lenne elég támogatott félévem, és félévenként több mint 1M Ft ha jól tudom. Továbbá nem tudnék addig sem dolgozni rendesen(vagy egyáltalán) és bőven 30+ lennék mire végeznék.

2018. máj. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
31%
Az oké, hogy munka mellett felkészülsz az emelt érettségikre, az gyerekjáték az orvosi mellett. De amíg tanulsz addig is dolgozni akarsz? Az nem fog menni. Beszélj 1-2 emberrel aki 2-3 évet lehúzott az orvosin. Ne erőltesd szerintem
2018. máj. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeket, a különböző nézőpontokat. Hasonlóak az aggályaim, mint a 3-4. válaszadóknak, hiszen már most is "zavar", hogy 24 leszek, mire lesz egy piacképes végzettségem (egyébként a jelenlegi egy mérnöki szak).


Azt sajnos tudom, hogy egy nappali orvosképzés mellett nem igazán maradna idő dolgozni, így a képzés ideje alatt nem is dolgoznék teljes munkaidőben. Természetesen, azzal kalkuláltam, hogy 6 félévet mindenképpen ki kéne fizetnem, és a vidéki egyetemen, ahol néztem, ott is 1 350 000 Ft egy félév.


Ezek fényében talán mégsem olyan bölcs döntés, épp, ahogy azt gondoltam.


Még egyszer köszönöm a válaszokat.

2018. máj. 9. 09:37
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A korod szerintem nem probléma. Ha nem csak poénból akarsz egy orvosi diplomát, hanem tényleg orvosként szeretnél dolgozni, akkor nem késő 25-26 évesen belevágni.

Viszont azt tényleg bele kell kalkulálnod, hogy orvosi egyetem mellett maximum valami nagyon alkalmi munkákat tudsz elvállalni, de olyat meg nem tudom, mennyire találsz. Még nyári munkára sem sok lehetőséged van, mivel 1 hónap elmegy a vizsgaidőszakra, 1 hónap gyakorlatra, így marad 1 hónapod, mikor dolgozhatsz és pénzt gyűjthetsz.

Az egyetem mellett max. olyan munkákat tudok elképzelni, amik abszolút a saját idődtől függnek, pl. korrepetálás valamilyen tárgyból. Rendszeres munkavégzés szinte kizárt.


Az egyetem nem olcsó, ahogy írtad, egy félév ára több, mint 1 millió forint. Emellett pedig még ott van a megélhetés, a könyvek/eszközök/jegyzetek ára is, ami szintén nem kevés még akkor sem, ha sokat jársz könyvtárba és használt könyveket szerzel.


Szóval akkor vágnék bele, ha még az egyetem elkezdése előtt össze tudnám szedni a pénzt a tandíjra, a megélhetésem pedig valamilyen módon biztosított lenne a képzés alatt (pl. család besegít).

Esetleg még azt csinálnám, hogy a jelenlegi szakot maradék részében átmennék fizetősre, hogy több állami félévem maradjon. Bár őszintén szólva nem vagyok tisztában azzal, hogy a jelenlegi szabályozás szerint az első diplomát fizeti az állam, vagy diploma meglététől függően x db. félévet.


Azon nem gondolkodtál esetleg, hogy ha már mérnöki diplomád lesz, akkor elmenj inkább egészségügyi mérnök mesterképzésre?

2018. máj. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

1, én abbahagynám a szakom - fájna, de ha orvosi, akkor minden pénz számít (minimum passzívra tenném)

2, tudsz németül? Ausztriában ingyenes az oktatás, talán angolul is lehet tanulni, és kéttannyelvűs lévén azt tudom mondani, hamar meg lehet szokni, hogy más nyelven tanulsz (igen, az orvosi nagy falat, de a szakszavakat úgyis latinul kell érteni, a többi meg menni fog)

3, ha tényleg EZ AZ ÁLMOD, akkor meg mindenképp menjél, mert később rohadtul megbánod - különben dolgozni biztosan nem lehet mellette, kivéve, ha ketteseket szeretnél, de van diákhitel, stb, amiből ha nem is vígan, de ki lehet jönni

4, ha nem külföld, akkor menj vidékre - Pesten nagyon drága minden

5, ha itt tanulnál, és szükséged van diákhitelre, még mindig vissza tudod fizeti, ha csak néhány évig kinn dolgozol


Mérlegelj, mi a fontos. Dönts minél hamarabb. Nem kevesen mennek egyébként 25-30 éves korukban orvosira, mert akkor jönnek rá, hogy nekik ez kell/addig próbálkoztak a bekerüléssel.

10000%, hogy sok dolgot fel kellene adnod érte, ha meg akarsz élni, mindenképp ki kell menni külföldre egy pár évre, mert a rezidensi fizetés itthon egy vicc. (hacsak nem nyersz a lottón, esélyes, hogy eladósodsz)

Aztán utána azért könnyebb lesz. De egyáltalán nem ilyen egyszerű (nyilván), mint ahogyan az leírtam. Jó sok mindennek alaposan utána kell járni, keresni kell a kiskapukat.

Bárhogy is döntesz, tényleg gyorsan tedd. Ha orvosi a cél, akkor vissza se nézz, csak csináld. Sok sikert! :)

2018. máj. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy életed van, azt csináld amitől boldog leszel. Ennyi.
2018. máj. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%

De Ausztriában (orvosira)

van felvételi

2018. jún. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Szerintem ez attól függ, hogy mennyire vagy elhivatott! Egyébként hasonló helyzetben vagyok, annyi, hogy én 19 vagyok és mentőtisztire adtam be a jelentkezésem. Ha nem jön össze, akkor 2 év mentőápolói utána egyetem. Én annyit hibáztam, hogy nem mertem belevágni. Középiskolában betegség miatt sokat hiányoztam, így emelt kémia érettségit nem mertem bevállalni. Most viszont egy ismerősöm (orvostanhallgató) felajánlotta, hogy szívesen segít felkészíteni. Tehát, ha nem vesznek most fel, lesz 2 évem felkészülni,ha felvesznek, akkor is feltudok, mert ott az alapokat, ami kell megtanulom. Szóval mindenhogy jól járok. És nagyon akarom! A kor egyáltalán nem érdekel. 21 évesen beülni 18-19 évesek közé, nem gáz számomra. A lényeg, amit szeretne az ember. Bármit megtennék, hogy valóra válhasson ez!
2018. júl. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!