Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Közgazdász diplomát magyar...

Közgazdász diplomát magyar vagy angol nyelvem érdemesebb tanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Utolsó éves vagyok gimnáziumban és gazdasági irányba szeretnék tovább menni.

Melyik nyelven érdemesebb tanulnom, hogy később a cégek, multik előnyben részesítsenek? Angolul vagy magyarul?

Köszönöm szépen a segítséget!



2021. szept. 27. 15:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
46%
Ha megy annyira az angol, akkor mindent is érdemesebb angolul tanulni.
2021. szept. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
7%
Magyarul tanulnám, mert úgy könnyebb és levelezőn, mert nem ezt részesítik előnyben. A gyakorlat és a nyelvtudás számít. Elhelyezkednék gyakornokként, akkor is, ha kávét kell főznöm és folyékonyra fejleszteném a nyelvtudásom. Papírod így is, úgy is lesz, de felvenni akkor fognak szívesebben, ha gyakorlatot és nyelvtudást tudsz felmutatni. Az nem előny, hogy a papírod angol nyelvű és nem magyar, főleg ha Mo-on szerezted. Hunglishul nyomuló egyetemi tanárok oktatnak, semmi értelme.
2021. szept. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mi a terved az alapképzés után. Én pl angolul tanulom mert külföldre szeretnék menni mesterre. De szerintem egy multinál is előny ha angolul teljesítetted a szakot és jobban tudsz külföldön is elhelyezkedni. Nem szükséges felsőfokon beszélned a képzés elején, én B2 szinttel mentem és hamar belerázódtam
2021. szept. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Keress rá olyan álláshirdetésekre, amiket diplomával a zsebedben megcéloznál és nézd meg, mit várnak el.
2021. szept. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
74%

Ha angolul tanulod, nem kell pluszba szenvedni C1-el. Automatikusan adják a diplomával.

Én angolul tanulok. Szerintem jobban megéri. Plusz ha hajtasz még pár nyelvre, akkor sokkal hasznosabb, ha már az angolt alapból nem választhatod tanulandó nyelvként, mert úgy tanulsz és mellette lehet kínai, spanyol stb..amit kínál az egyetemed.

Nálunk B2 es angollal nem nehéz angolul hallgatni a közgázt meg egyebeket. Amit nem tudsz megnézed mit jelent, nem vesz el sokat az idődből, a számolások meg minden nyelven ugyanúgy vannak. Jobban megéri!☺️

2021. szept. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
53%

Az alapszak magyarul éri meg. Egyrészt magyarul jobban megérted, főleg ha nem vagy C2-es szinten angolból (és ha a tanár sincs, ld. az ELTE azért szüntette be az angol alk. közgáz képzését állítólag, mert a tanárok nem tudtak rendesen angolul…). Másrészt magyarok vagyunk, Magyarországon élünk, feltehetően itt leszel gyakornok is. Irtó kínos, amikor egy gazdasági szakember nem tudja magyarul a saját szakmája szakkifejezéseit, nem ismeri a szakzsargont, hanem úgy beszél, mint egy amerikai magyar (“hogy is mondjátok ti ezt…?”). Az alapképzés egyik legfontosabb célja, hogy a hallgatók megtanuljanak szakmai nyelven szabatosan fogalmazni. Na ez nem fog menni.


Összefoglalva az angol nyelven tanulók gyengébbek szakmailag, pedig a gazdasági szakok amúgy is túl könnyűek, és az “angol” (hungrish… a legtöbb esetben…) nyelvű bohóckodással még gyengébbek lesznek.

2021. okt. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
68%

#6 magyarok vagyunk igen, de nem mindenki szeretne itt is maradni, és nyelv fejlesztésnek hasznos, ha angolul tanulja

Én pl nem érzem magam szakmailag gyengébbnek semmivel, az alk. közgáz az eltén teljesen más karon ment (TáTK)

2021. okt. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
25%

"nyelv fejlesztésnek ...

Én pl nem érzem magam szakmailag gyengébbnek semmivel"

Nekem viszont úgy tűnik, hogy a helyesírásod hagy kívánnivalót maga után...

2021. okt. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
Nekem meg úgy tűnik az arroganciád hagy, gazdasági életbe ez sem visz előrébb, jobb ha tőlem tudod
2021. okt. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

7. “Én pl nem érzem magam szakmailag gyengébbnek semmivel”


Mindegy, minek érzed magad, a tények azok száraz tények.

2021. okt. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!