Érettségi, majd diploma?

Figyelt kérdés

Szép napot,


Felszolgáló/szakács végzettségem van (Szakmunkás képző/okj). Jelenleg mint étterem vezető dolgozom, egy jó nevű Bécsi hotelban. Teljesen megvoltam elégedve az életemmel, amíg kb. 2 hete a hotel manager behívott az irodába, és közölte velem, hogy nagyon jók az esélyeim, hogy az ő utódja legyek a cirkuszban ahogy mi mondjuk. Mondanom sem kell, szörnyen izgatott lettem, amíg el nem értünk a végzettséghez.. Sajnos a beosztás betöltéséhez elengedhetetlen a felsőfokú végzettség, én pedig szomorkás szemekkel álltam ott a kis szakmunkás bizimmel. Sajnos azóta ez bekattant, és nem tudom kiverni a fejemből, tehát neki fogok látni elsősorban az érettséginek. A kérdés az, hogy mennyire nehéz manapság egy érettségit úgy megírni, hogy később tovább mehessek vele? :) Sajnos a napi rendem elég húzós, viszont nyílván hozok áldozatokat érte.. Két nyelvvizsgám van (Angol/Német) ehhez kéne annyi pont, hogy vendéglátást, és turisztikát tanulhassak főiskolán/egyetemen. Sajnos vagy 10 éve nem jártam iskolába..


Minden választ előre is köszönök, további szép estét! :)



2021. szept. 28. 20:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az érettségi nem nehezedik az évek során. Persze minden évben van olyan tárgy, amire azt mondjuk könnyebb vagy nehezebb volt, mint a tavalyi.

A lényeg, hogy mivel dolgozol gondolom esti gimnáziumba fogsz járni, ahol általában sokkal engedékenyebbek a vizsgán. (A kettesig mindenkit elsegítenek)

Az már más kérdés, hogy te a továbbtanuláshoz szeretnél érettségit. A vendéglátás- turizmus szakirány elég húzós. 400 pont kell minimum. Ami azt jelenti, hogy ha 2 tárgyból 5-ös az érettségid + a nyelvvizsgàért plusz pontot kapsz, simán bekerülhetsz.

Sok sikert!!!

2021. szept. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Igen, esit gimnáziumról lenne szó. Később pedig levelező, önköltséges.


Hát az a két év így is, úgy is elfog telni. Veszteni valóm nincs vele. :)

2021. szept. 28. 20:55
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nehezebb lesz végigjárni az osztályokat mint leerettsegizni. Az szerintem ha most leülnel egy random feladatsor elé, akkor is menne. A józan ész elég hozza, kivéve a talan az idegen nyelvet, de az neked nem lesz gond.
2021. szept. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!