Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol tudnék kulturális antropol...

Hol tudnék kulturális antropológiát tanulni ha nem főiskolán?

Figyelt kérdés

Diszlexiás vagyok és idegennyelvből fel vagyok mentve, konkrétan hetekig kell tanulnom idegen szavakat amik talán megmaradnak pl. " maybe " szót 4 napig tanultam mert elfelejtettem. Viszont engem nagyon érdekel a közel-kelet és erről tanulnék , meg akkor már több népről is és azt hallottam, hogy ez a kulturális antropológia ezzel foglalkozik, főiskolára engem nem vennének fel, nem vagyok odavaló ilyen fogyatékossággal csak gúny tárgya lennék. Hol tudnék erről magyarul tanulni úgy, hogy oktatnának, előadásokat keresgettem a neten, de nem találok ilyet, pl. egy biztonságpolitikai szakértő azt mondta, hogy Örményországban ( ami Kaukázus, tudom ) de olyat mondott, hogy él ott csomó azeri kisebbség, ami nem igaz mert fordítva van Azerbajdzsánban lakik 140+ezer örmény az is Karabahban ami Artsakh és de facto. Tehát ezzel arra akarok utalni, hogy nem biztos, hogy jó forrásokat találnék.

Csomó discord csoportba benne vagyok, de sajna vagy angolul vagy németül kommunikálnak és persze a saját meggyőződésük szerint írnak le dolgokat ami megint ferdítés, tényeket szeretnék tudni nem soviniszta gondolatokat.


2021. szept. 29. 15:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Kezdetnek: Hollós Marida Bevezetés a kultúrális antropológiába tankönyv.

Aztán rákeresel ezen alapszak mintatantervére. Ezekből kimásolod a tárgyak címeit, a google segítségével rákeresel, hogy egyes tárgyaknak milyen kötelező és ajánlott irodalma van és ezeket végigolvasod a megfelelő sorrendben.

2021. szept. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2021. szept. 29. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!