Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A patológushoz milyen tantárgy...

A patológushoz milyen tantárgyak szükségesek a legjobban?

Figyelt kérdés
8.os vagyok nagyon szeretnék patológus(boncolo) lenni, azzal tisztában vagyok hogy nem egy könnyű munka. Milyen tantárgyak kellenek hozzá? Mit kell el végezni ahhoz hogy boncoló legyek? Minden ami a boncolóval kapcsolatos irjatok nekem ide. :)

2021. szept. 29. 16:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A biosz az ezer százalék.
2021. szept. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Érettségi, a biosz választott előny szerintem.

Egészségügyi szakközéo esetleg? Akkor lesz érettségid is, és ha mégsem akarsz négy év múlva boncmester lenni, akkor lesz szakmád is.

2021. szept. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:) biosz az nagyon megy nekem akkor nem lesz gondom vele. Azt mondják osztalytarsaim kemia, a legfontosabb a patológushoz abból viszont rossz vagyok
2021. szept. 29. 17:03
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi lenne, ha szakmabelit kérdeznél?

Kórházi gyakorlaton minket is leküldtek a patológiára beszélgetni az ott dolgozókkal. Alapból szociális munkásként nem mutattak semmit, de a lelki részéről a szakmának nagyon jót beszélgettünk.

2021. szept. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
annyira nem vagyok tisztában ezzel azért kérdeztem meg.
2021. szept. 29. 17:11
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Tisztázzunk már fogalmakat! A patológus szakvizsgás orvos. 6 év orvosi képzés után erre szakosodik. A vélekedésekkel ellentétben a patológus idejének nagy részében nem boncol, hanem szöveteket vizsgál és mond véleményt.

A boncmester pedig egy szakma.A testekkel kapcsolatos munkákat végzi el/előkészítés, stb,/

2021. szept. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
igen boncmester. énis arra gondoltam csak még nem tájékozódtam erről. És a boncmesterhez főképp akkor a biológia kell?
2021. szept. 29. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!