Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tűzoltóság alkalmasságin...

Tűzoltóság alkalmasságin kiszórnak ha régebben depresszió és egyszeri pánikroham miatt írtak fel gyógyszert?

Figyelt kérdés
Már nem aktuálisak ezek a dolgok de félek hogy megbélyegeznek. Volt egy elég durva időszak az életemben, de a fent említett dolgok nem voltak tartósak. Mivan akkor ha eltitkolom és valahogy kiderül, lehet következménye vagy csak szimplán kirúgnak? Ha lehet olyan válaszoljon aki ismeri a rendvédelmi szerveket
2021. okt. 1. 10:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Honnan tudnának erröl?

Viszont a tüzoltóságnál lehetnek igen durva doglok, amitöl elöjöhetnek ilyen problémák, szóval azért gondold át.

2021. okt. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben eltanácsollak ettől a szakmától, ha ilyen problémával küzdesz/küzdöttél. Egyrészről ez csapatmunka, mindenkinek megvan az adott helyzetben a feladata. A társaid életét veszélyezteted, ha esetleg akkor kapsz épp pánikrohamot. Kettő: A tűzoltók nagyon komoly helyzetekben vesznek részt. Baleseteknél, tűzeseteknél a sebesülteket, esetlegesen halottakat-akik gyerekek is lehetnek- is ők emelik ki. . Tömegbalesetek után az egészséges dolgozókkal is pszichológus szokott foglalkozni..Nagyon gondold ezt át...
2021. okt. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elözöekkel, ez a munka nagyon erös idegzetet és rendkivül stabil pszichikai alkatott igényel.

Egy nagyobb baleset, robbanás vagy tüz után rengeteg borzasztó állapotban lévö sebesültet meg halottakat kell elökeresni, elszállításra elökészíteni, és ez meg a legnyugisabbaknak is komoly lelki teher!

2021. okt. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tudom a leírtak alapján picit nehezen hihető, de az ilyen helyzeteket kifejezetten jól kezelem, voltam már 2 balesetnél és tudtam segíteni, volt hogy újraélesztettem is, szóval nem vagyok az a leblokkolós típus. Nincs semmilyen félelmem, fóbiám, nem undorodok semmitől. A régebbi problémáim teljesen más jellegű dolgokból eredtek, de persze jogos amiket mondtatok. Köszi a válaszokat
2021. okt. 1. 17:29
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja és holttestet is láttam de különösebben nem kavart fel, csak egy picit volt furcsa elsőre
2021. okt. 1. 17:30
 6/7 anonim ***** válasza:
A gond nem az újraélesztés meg a láttam holttestet, hanem amikor egy szétszakadt gyereket kell kiszedni egy autóból vagy egy olyan felnöttet, akinek kilógnak a belsö részei, de még él, meg hasonló helyzetek. Ez nem egyenlö azzal, hogy látsz egy halottat!
2021. okt. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az orvosi alkalmasságin az üzemorvos bárminek utána tud nézni. Ha van bármiről kór lapod, leleted vagy hasonló azt le tudja kérni a rendszerükön keresztül, le is fogja. Úgyhogy nem érdemes titkolni.

Viszont már annyira nincs jelentkező hogy sokkal elnézőbbek minden alkalmasságin, (pszicho, orvosi, fizikai) néha már túlságosan is. Olyanok is átmennek pszichológián vagy orvosin akiknek nem lenne szabad és évekkel ezelőtt esélyük sem lett volna (ezt nem kell feltétlen magadra venni).

Én a helyedbe megpróbálnám mert (sajnos-nem sajnos) sokat hígult a felvételi. Viszont ne titkold mert látni fogják hogy kamuzol. Pszichológián a személyiségteszteken valószínű meg fog látszódni, az orvosin meg a doki foglya látni az egészségügyi múltadat.

Személy szerint viszont azért nem ajánlom mert ha felvesznek nagyon szkeptikusak lesznek veled szembe a leendő kollégáid, parancsnokaid ha megtudják hogy kapnak egy "ex" vagy nem "ex" pánikbeteg, depresszióra hajlamos újoncot akire eleinte sokkal jobban oda kell figyelni.

Függetlenül attól hogy tényleg helyre jöttél e vagy sem.


Üdv

Egy tűzoltó

2021. okt. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!