Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felvételkor utána járhatnak...

Felvételkor utána járhatnak annak, hogy az illetőt hol és milyen betegségekkel kezelték, ha az illetővel semmi probléma az állásinterjún?

Figyelt kérdés

A jelenlegi környezetem (személyek + hely, aki kéri, priviben elküldöm a történetem) miatt extrém szorongó, gátlásos és önbizalomhiányos vagyok, egyre gyakrabban pedig pánikrohamszerű tüneteim vannak. Depresszióval és szociális fóbiával pszichiátriai kezelés alatt álltam/állok, pszichológushoz is jártam, többekhez is, de vajmi keveset segítettek, sőt -nem túlzok-, semmit. Egy valami jelenthetne megoldást, az pedig a környezetváltás.

Egyébként testileg egészséges, ép tudatú és intellektusú ember vagyok.


Ahová menni szeretnék, oda valószínűleg alkalmas vagyok, talán leszámítva a pszichológiai alkalmasságot. Külön tanfolyamuk van a munkakörre, amihez szállást biztosítanak, közben is kapok valamennyi pénzt (ebből pl. az étkezésem is megoldható), és abból a pénzből, amit majd a munkába állásomkor kapok, simán ki fogok tudni fizetni egy albérletet.

Lehet, ha 1 hétig, de min. 5 napig az állásinterjú környékén egy szállodában/panzióban szállnék meg, és felfedezném a környéket, csakis azt csinálnám, ami jól esik, illetve ekkor az itteniekkel nem tartanám a kapcsolatot, alábbhagynának a tünetek.


Ha "nem fognak gyanút", is utánanéznek mindenki kórtörténetének, hátha rejteget "egy csontvázat a szekrényben", tehát titkol egy betegséget, legyen az akár fizikai, akár pszichiátriai? Vagy ehhez esetleg még joguk sincs?


Egyébként sosem dolgoztam még semmit, csak diákmunkát, egyedül végzendő (éjszakai árufeltöltés) még ment is, nem győzték dicsérni a főnökeim a kitartásomat, a pontosságomat és a gyorsaságomat.

Szóval kérlek, nézzétek el nekem a tudatlanságomat.



2019. nov. 8. 21:07
 1/7 anonim ***** válasza:

"Lehet, ha 1 hétig, de min. 5 napig az állásinterjú környékén egy szállodában/panzióban szállnék meg, és felfedezném a környéket, csakis azt csinálnám, ami jól esik, illetve ekkor az itteniekkel nem tartanám a kapcsolatot, alábbhagynának a tünetek."


És ha fel se vesznek?

2019. nov. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2019. nov. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1


Az, hogy közel egy hétig ott legyek, azért fontos, hogy kiderítsem, hogy valóban csak az itthoniak miatt vagyok-e ilyen. Maga a hely is zavarhat szerintem, mert elég rossz emlékeim fűződnek hozzá, hát még azok az emberek, akikkel élek.

Ez az én történetem:

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..


Gondolom, azért nem azonnal tudom meg, hogy felvettek-e, mert másokat is interjúztatnak, akik az adott állást rajtam kívül megpályázták. Az interjú után hazamegyek, és megvárom az eredményt. Ha felvettek, akkor be kell járnom arra a tanfolyamra, a munkavégzés helyére, de - mint írtam - biztosítanak szállást a képzés idejére. Ha nem vettek fel/sikerül, de elbocsátanak, akkor meg így jártam; próbálkozom máshol, és mással.



#2


Nagyon örülök, hogy belinkelted azt a kérdést. Igazából én is próbáltam már rákeresni arra, amiről ezt a kérdést kiírtam, de nekem nem sikerült találnom semmit.

2019. nov. 8. 23:18
 4/7 A kérdező kommentje:
#1 Ja, és az állásinterjú körüli 5-7 napra utaznék el, ha nem lett volna egyértelmű.
2019. nov. 8. 23:21
 5/7 A kérdező kommentje:
#1 Lehet, ha nem lennének rám hatással az a hely, ahol lakom, akkor nem szoronganék annyira, és bátrabb lennék.
2019. nov. 8. 23:24
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez nem így működik. A családi problémák beépülnek az ember személyiségébe, bárhova is mész, azokat viszed magaddal addig, amíg fel nem dolgozod. Elmenekülni nem lehet előlük.

Ahol pedig pszichológiai alkalmasságot néznek, ott ez ki fog bukni. Nem egy hét távollét, hanem több év terápia feldolgozni az ilyen jellegű problémákat.

2019. nov. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Erre semmilyen törvényes lehetőség nincs.
2019. nov. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!