Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha elmegyek egy pszichológusho...

Ha elmegyek egy pszichológushoz és esetleg nem talál "100-asnak", akkor ugorhat a jogsim?

Figyelt kérdés
Anyám mindig mondja, hogy most már elvisz egy pszichológushoz, mert szorongok, nincs életkedvem, kellemetlenül érzem magamat társaság között, fásult vagyok, szóval vszeg a depresszió kezdeti tünetei játszódnak le. Viszont tartok attól, hogy bekerülnek egy adatbázisba a vizsgálati eredmények és amikor meg kell majd újítani az alkalmasságit, akkor nem fogják megadni. Úgy gondolom ennyit meg nem ér meg, mert amúgy teljesen beszámítható vagyok, van felelősségérzetem és rendkívüli odafigyeléssel vezetek és amúgy is csak a mindennapokban jönnek elő a problémáim nem a kormány mögött.

2018. ápr. 7. 00:04
1 2
 1/12 anonim válasza:
Szerintem a depisem is vezethetnek, de tőled meg biztos h ezert nem veszik el.
2018. ápr. 7. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Amúgy meg rosszul állítottad fel a sorrendet... az egészség azz első, és annak függvénye, hogy vezethet-e az illető vagy sem.

Aki azért nem megy orvoshoz, hogy nehogy eltiltsák a vezetéstől, felelőtlen önmagával, és másokkal szemben, aminek sokkal súlyosabb következményei lehetnek.

A pszichológus többnyire nem is orvos, nincs hatásköre jogositvány bevonáshoz sem, legrosszabb esetben orvoshoz, pszichiáterhez küldheti a páciensét, de hangulat javitásban sokszor tud segíteni a pszichológussal folytatott beszélgetés.

2018. ápr. 7. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
8%

"A pszichológus többnyire nem is orvos, nincs hatásköre jogositvány bevonáshoz sem..."


Akkor mi a szent szar, ha nem orvos???

Istenem....


De, igen, a pszichológus bevonathatja a jogosítványt, amennyiben nem tart arra alkalmasnak.

2018. ápr. 7. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én sem értek egyet a prioritásaiddal. Nem gondolom, hogy így lenne, de ha mégis kiderülne, hogy pszichológiailag alkalmatlan vagy a vezetésre, akkor pont a te saját biztonságodat védené egy eltiltás. Ami, meg egyszer leírom, egy depressziós esetnél nem valószínű.
2018. ápr. 7. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%

A pszichológus viselkedés elemző szakember, 3 év (6 fél év) képzés után kaphat diplomát, és levelező tagozaton is tanulható a szakma.

Ez igen messze van attól, ami az orvosokkal szemben követelmény, egy másik példát említve a gyógytornászoktól, egészségügyi asszisztensektől is komoly anatómiai, biológiai ismeretet követelnek meg, mégsem orvosok.

Az más kérdés, hogy a pszichológus orvos is lehet, ahogy egy reumatológus szakorvos is lehet gyógytornász.

2018. ápr. 7. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nagy zavar van az erőben és a fejekben...

A pszichológus nem orvos, sokan keveritek a pszichiáterrel.


[link]

2018. ápr. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
*nem feltétlenül orvos, bocs kihagytam
2018. ápr. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
#2, #4: Atyaég ezt az álszent képmutatást! Ha a ti megélhetésetek/karrieretek múlna rajta, akkor biztos nem ezt gondolnátok. Manapság szinte semmilyen normális munkahelyre nem vesznek fel jogsi nélkül és elég sok embernek nincs kedve 8-12 órás robotolás után a -15 fokos esős buszmegállóban fagyoskodnia belegondolva, hogy mindezért 80 ezer forintot kap.
2018. ápr. 7. 11:41
 9/12 A kérdező kommentje:

Szóval csak azért sem fogok most már elmenni pszichológushoz. Köszi, hogy segítettetek a döntésben. :)

Amúgy közel sincs akkora bajom ahogy fentebb is írtam, de ti egyből eszelős OPNI szökevénynek bélyegeztetek. Hát gratulálni tudok mindenkinek. Tipikus magyarok vagytok. -_-

2018. ápr. 7. 11:43
 10/12 anonim ***** válasza:
Depis letargiás emberek simán vezethetnek,de agresszív barmok is. A lakosság kb fele 'elmebeteg' van baj a fejében, a negyede meg egyszerűen funcionális analfabéta iq minuszos. Aztán ezek is vezetnek..
2018. ápr. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!