Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan működik a levelező...

Nemtudom33 kérdése:

Hogyan működik a levelező szak egyetemen?

Figyelt kérdés
Optometriát szeretnék tanulni, de az orvos diagnosztikai szak csak levelezős formában indul. Ilyenkor vannak órák amikre be lehet járni, csak nem kötelező? Vagy ez hogy van?

2021. okt. 5. 19:24
 1/5 anonim ***** válasza:
4%

Sok itt a troll.


Hívd fel az intézményt.


Ne legyél már ennyire életképtelen.

2021. okt. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Fáj az igazság?
2021. okt. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát nálunk a bejárás papíron kötelező, de gyakorlatilag eddig 2 tanárnál volt jelenléti ív.


Illetve nem érdekli őket, ha késel/előbb elmész.


Segítség (tananyag) tanár függő, van akinél nincs dia, csak diktál, van aki csak ledarálja, van akinél van dia és elküldi van aki nem. (Ugye a kötelezőket megmondják/egyetem honlapján fent van azt csá)

2021. okt. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1-es 2-es köszönöm a hasznos választ, ha nem tudsz értelmeset mondani érdemes csöndben maradni.

3-as, köszi

2021. okt. 6. 08:45
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden egyetem sajátosságokkal rendelkezik, nem egyformák a dolgok. Ami viszont hasonlóak mindenütt: levelező szakon az adott szemeszteren belül konzultációk vannak meghirdetve (van olyan ahol hétvégente oktatnak, van ahol minden hónapban egy hétig (munkanapokon) konzultáció van. Tudtommal a te szakodon is az utóbbi van. Van ahol a konzultáción kötelező részt venni, különben nem írják alá a félévedet a tanárok (ergo nem vizsgázhatsz). Van olyan egyetem ahol ezzel nem foglalkoznak, pláne levelezősök esetében. A vizsgaidőszak ugyanolyan mint a nappali tagozatosoknak. Az aláírt tárgyakból feljelentkezel vizsgára, elmész a meghirdetett napra, kivárod a sorod..és vizsgázol.

Ami lényeges, hogy a levelezős hallgató jogilag nem diák, ergo ahhoz hogy rendezve legyen az egészségbiztosítása munkaviszonyra is szüksége van a levelezősnek, vagy kifizeti saját maga után a havi kb. 8000 Ft-ot. Továbbá nem tud diákbérletet venni helyi tömegközlekedésre, csak az egyetem és lakóhely között (ha ez nem azonos város) jogosult diákjeggyel utazni. Nem jogosult semmilyen ösztöndíjra, támogatásra a levelezős hallgató.

2021. okt. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!