Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy működik egyetemen a...

Hogy működik egyetemen a levelező szak?

Figyelt kérdés

Valaki megmondaná nekem légyszi, hogy az oktatási napok csak hétvégére esnek, vagy van, amikor hétköznap is be vannak órák?

Kb. heti hányszor van oktatási nap és melyik napszakban?

Azt is szeretném megkérdezni, hogy szerintetek elvégezhető-e a választott szak (szoc.munka vagy anglisztika érdekel), ha Szegeden most elkezdek egy 2 éves OKJ-t, és mellette pl. Debrecenbe,ha felvesznek levelezőre,akkor oda (is) járnék?



2018. aug. 18. 10:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
14%

"Valaki megmondaná nekem légyszi, hogy az oktatási napok csak hétvégére esnek, vagy van, amikor hétköznap is be vannak órák?"

Mivel levelezős, ezért nem kell bejárni hétköznap , csak egyszer-kétszer hétvégente.


"Kb. heti hányszor van oktatási nap és melyik napszakban?"

Hétköznap nincs.

Te a levelezős szakot, nagyon,de nagyon összekevered a nappalival.

Mert levelezőn havi 1-2 alkalommal kell bemenni, de csak HÉTVÉGÉN.


"Azt is szeretném megkérdezni, hogy szerintetek elvégezhető-e a választott szak (szoc.munka vagy anglisztika érdekel), ha Szegeden most elkezdek egy 2 éves OKJ-t, és mellette pl. Debrecenbe,ha felvesznek levelezőre,akkor oda (is) járnék?"


OKJ-t semmi esetre se kezdj el, mert nincs értelme.

Az NEM egy szakma, hanem egy kalap szar.

Ha már Főiskolán töröd a fejed, akkor már nem tudsz jelentkezni, mert már lezárult a jelentkezés..

De jövőre tudsz jelentkezni.

NE kezdd el az OKJ-t!!

Azt nem számítják bele a kreditebe, úgyhogy semmi értelme.

Felesleges.

Majd jövőre jelentkezz a Debreceni Egyetem Művészettudományi Ágazatán az Anglisztika szakra.

2018. aug. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
12%
*Bölcsészettudományi Kar
2018. aug. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

Első, el vagy tájolva. Nekünk levelezőn kizárólag hétköznap volt oktatás, általában havonta 1 teljes hét. Szóval egyáltalán nem biztos a hétvége, sőt, nem nagyon találsz olyan képzést, ahol megúszható hétköznap nélkül.


Egyébként tagozat. Levelező tagozat. Nem szak.

2018. aug. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Muszáj lesz OKJ-ra járnom, nem lógathatom a lábamat addig,amíg jövőre újra jelentkezhetek egyetemre. :)


Akkor ezek szerint megoldható, hogy Szegeden OKJ, Debrecenben egyetem levelezőn. Ennek örülök. Köszi még1x a választ!

2018. aug. 18. 10:33
 5/12 A kérdező kommentje:
Hoppá, akkor mégsem. :S (köszi a javítást!)
2018. aug. 18. 10:34
 6/12 A kérdező kommentje:
Az óráid hogy voltak beosztva levelező tagozaton? Tudtál mellette dolgozni?
2018. aug. 18. 10:35
 7/12 anonim ***** válasza:
82%
Debrecenben pl majdnem minden pénteken van...
2018. aug. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
92%

Eddig háromféle levelező konzultáció típussal találkoztam: minden szombaton, hetente/kéthetente pénteken és szombaton, illetve félévenként meghatározott alkalommal egy-egy teljes héten át tartott előadásokkal. Utána kellene nézni, hogy a kiszemelt egyetem adott szakán melyik változat van.

Ha az OKJ-s képzés nappali, és tegyük fel csak hétfőtől csütörtökig tart, akkor meg lehet oldani a hétvégi konzultációkra való bejárást. (Én is csináltam intenzív angol tanfolyam mellett levelező szakot az ország másik végén, és működött.)

2018. aug. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%
Az elsőt én is cáfolnám. Ahol én tanítok, ott mindig pénteken és szombaton van a levelezős óra. Pénteken sokszor már délelőtt vagy kora délután elkezdődik. Persze ettől még lehet, hogy azon az egyetemen, ahol az első tanul/dolgozik, így van, de ez a legkevésbé sem általánosítható.
2018. aug. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat!

Utána nézek, hogy melyik egyetemen hogy működik!

2018. aug. 18. 10:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!